Genialny Marek Zakrzewski mistrzem Europy U20 w biegu na 100 metrów

Krzysztof Głowinkowski
Marek Zakrzewski - zawodnik AML Słupsk.
Marek Zakrzewski - zawodnik AML Słupsk. Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki
Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 20 w Jerozolimie, Marek Zakrzewski (AML Słupsk) zdobył złoty medal! W biegu na 100 metrów osiągnął czas 10.25!

Słupszczanin Marek Zakrzewski nie dał szans swoim rywalom w finałowym biegu na 100 metrów. Czas, który osiągnął zawodnik AML Słupsk 10.25 to nowy rekord Polski!

Drugie miejsce zajął Isak Hughes ze Szwecji z czasem 10.31, a trzecie Sean Anyaogu z Wielkiej Brytanii z czasem 10.34.

Jerozolima to miejsce gdzie nasz zawodnik czuje się bardzo dobrze. Przypomnijmy, że w 2022 roku w wieku zaledwie 16 lat polski sprinter zdobył złoty medal w biegu na 100 w kategorii U18.

Marek Zakrzewski podczas mistrzostw Europy wystartuje jeszcze w biegu na 200 metrów, gdzie również ma medalowe szanse.