Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści, rekrutacja do szkół średnich rozpoczęta

Andrzej Gurba
Ubiegłoroczna rekrutacja w ZSOiT w Miastku.
Ubiegłoroczna rekrutacja w ZSOiT w Miastku. Andrzej Gurba
Dwadzieścia dziewięć oddziałów dla 755 uczniów zaplanował w pięciu szkołach ponadgimnazjalnych na przyszły rok szkolny powiat bytowski. To w zasadzie status quo, nie licząc kilku zmian.

- Ustalając liczbę oddziałów i kierunki, kierowaliśmy się preferencjami uczniów wynikającymi z wcześniejszych ankiet, ubiegłoroczną rekrutacją oraz liczbą gimnazjalistów w klasach trzecich - mówi Dariusz Glazik, naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Bytowie.

W przyszłym roku szkol­nym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bytowie ma być pięć oddziałów pierw­szych klas (132 ucz­niów). To profile: język polski z historią i językiem angielskim, biologiczno-chemicz­ny z językiem angielskim, matematyczno-geograficzny z językiem angielskim, historyczno-geograficzny z wie­dzą o społeczeństwie oraz matematyczno-fizyczno-che­miczny. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych też zaplanowano pięć oddziałów, ale dla 126 uczniów. To: Technikum Ekonomicz­ne (2 oddziały), Technikum Żywienia i Gospodarstwa Do­mowego, Technikum Han­dlowe oraz łączony oddział Technikum Hotelarstwa i Technikum Obsługi Turystycznej. - W 2015 roku planujemy uruchomić w ekonomie kierunek technik organizacji reklamy. Sądzi­my, że będzie duże zainteresowanie. Tak jest np. w Słup­sku.

Mamy na miejscu kadrę - mówi Glazik. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie będą dwa oddziały technikum (48 uczniów). Chodzi o technika informatyka oraz technika pojazdów samochodowych. Przygotowano też 8 oddziałów klas zasadniczych zawodowych (204 uczniów). To m.in. ślusarz, kucharz, mechanik pojaz­dów samochodowych, sprzedawca. - W szkołach zawodowych jesteśmy elastyczni. Mogą być jeszcze zmiany w zależności od zainteresowania uczniów - pod­kreśla Glazik.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku zaplanowano dwa oddziały liceum (48 ucz­niów). Pierwszy to profil: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Drugi język polski z językiem angielskim i historią. Są też trzy technika. Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej przyjmie 24 uczniów, Technikum Informatyczne 24 uczniów, a połączone Technikum Ekonomiczne z Technikum Pojazdów Samochodowych 32 uczniów. Jest też jedna 30-osobowa klasa zawodowa - mechanik pojazdów samochodowych. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy połączone Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Technikum Spedycji przyjmie 32 uczniów.

Zaplanowano też 2 oddziały klas zawodowych (54 ucz­niów) - kucharz i sprzedaw­ca. - W porównaniu do obecnego roku planujemy w ZSP Bytów zmniejszenie liczebności klas zawodowych oraz ponowną próbę uruchomienia w ZSOiT w Miastku technikum ekonomicznego - informuje Glazik. Dokumenty do wybranych szkół uczniowie trzecich klas gimnazjów mogą składać do 23 czerwca tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza