0 1 połowa

MKS Kluczbork

2

1 1 połowa

• Koniec meczu! Skazywany na pożarcie MKS Kluczbork sprawił sporą niespodziankę i wygrał na wyjeździe ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Bełchatowianie dominowali przez większą część spotkania, ale bramka stracona przed końcem pierwszej odsłony odwróciła losy meczu.

• Jeszcze kartka dla Łukasza Ganowicza.

• Znowu Pogorzelec uratował gości. Uderzał zbyt lekko i czytelnie Zapalac.

• Trzy minuty doliczone przez sędziego.

• Nie zapowiada się na bramkę dla gospodarzy. To kluczborczanie są wręcz groźniejsi w kontrach.

• Trener Mirosław Dymek wprowadza kolejnego środkowego obrońcę. Bartosz Brodziński zastępuje Deję.

• Kolejna zmiana u gości: Piotr Giel za Kowalczyka.

• Kamil Kuczak zastępuje strzelca pierwszego gola dla MKS-u - Madejskiego.

• A także Dawid Flaszka pojawia się za Michalskiego.

• Schodzi Wroński i w jego miejsce wchodzi Alen Ploj.

• Podopieczni Rafała Ulatowskiego chyba już nie wierzą w zmianę rezultatu. Nie mogą stworzyć stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej.

• Przypomniał o sobie Wroński, który obsłużył idealnie Zapalaca, ale na posterunku znowu Pogorzelec.

• Nie mają dzisiaj sposobu na pokonania bramkarza rywali gracze z Bełchatowa. 20 minut do końca meczu i MKS nadal prowadzi 2:0.

• Po dośrodkowaniu Demianiuka niecelnie uderzył Stanisławski.

• Anemiczny, zbyt lekki strzał Michalskiego z główki i bez problemu wyłapał futbolówkę Pogorzelec.

• Dwie próby z dystansu w krótkim odstępie: najpierw Zapalac, za moment Zgarda - obie nad bramką Kluczborka.

• Łukasz Uszalewski zarobił "żółtko".

• Ależ zamieszanie! Dwa strzały jakimś cudem obronił Pogorzelec, a za trzecim razem piłkę do siatki wpakował Demianiuk, ale był na spalonym!

• Deja ukarany żółtą kartką. Pierwsze takie upomnienie w tym spotkaniu.

• Szewczyk miał dużo miejsca przed polem karnym. Nie myślał długo i wyszedł mu bardzo precyzyjny strzał! Już 2:0 dla gości z Kluczborka! Pachnie mocno niespodzianką.

• GOOOOOL!!! JUŻ 2:0 DLA GOŚCI!! MICHAŁ SZEWCZYK STRZELCEM BRAMKI!!

• Zaczynamy drugą połowę.

• Za niewidocznego Agwana Papikjana wchodzi Szymon Stanisławski.

• Koniec pierwszej połowy. Dominował wyraźnie GKS, ale to goście z Kluczborka objęli prowadzenie kilka minut przed przerwą. Wracamy za kwadrans.

• Ależ zaskakująca sytuacja! Skrzydłowy gości wpadł w pole karne z lewej strony i bardzo ładnie strzelił tuż przy słupku, czym zaskoczył Krakowiaka. MKS Kluczbork prowadzi w Bełchatowie!

• GOOOOOOL!!! 1:0 DLA MKS-U KLUCZBORK! PIOTR MADEJSKI!!

• Ała. Bolesne zderzenie zawodników głowami. Mamy chwilę przerwy w grze.

• Po drugiej stronie boiska główkował Vaclav Cverna, ale na posterunku Pogorzelec.

• Tym razem kropnął Sebastian Deja, ale jego próba została zablokowana.

• Wreszcie było nieco groźniej pod bramką gospodarzy. Uderzał Michał Szewczyk, ale spokojnie interweniował Krakowiak.

• Oglądamy dużo stałych fragmentów, ale tempo nie jest najwyższe. Kluczborczanie przetrwali już najtrudniejszy dla siebie moment meczu.

• Do tej pory świetne zawody Wrońskiego. Skrzydłowy gospodarzy dużo biega, drybluje i nie boi się indywidualnych akcji.

• Błąd popełnili defensorzy GKS-u i strzał mógł oddać doświadczony Maciej Kowalczyk. Ostatecznie Maciej Krakowiak wyjaśnił sytuację.

• W ostatnich minutach naprawdę mocno przycisnęli gracze GKS-u. Czy MKS wytrzyma ten trudny okres bez straty bramki?

• Tym razem z dystansu spróbowali bełchatowianie. Uderzał Petr Zapalac, ale dobrze ustawiony był bramkarz gości.

• Do idealnej prostopadłej piłki doszedł Wroński, ale przegrał pojedynek oko w oko z Oskarem Pogorzelcem!

• W Bełchatowie pojawiła się też grupka kibiców z Kluczborka.

• W polu karnym przedarł się Cezary Demianiuk, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i zaprzepaścił szansę.

• Dynamiczna akcja Wrońskiego, który wywalczył rzut rożny. Ostatecznie stały fragment nie przyniósł zagrożenia.

• W pierwszym składzie wybiegł dzisiaj Łukasz Wroński, który chce się pokazać z jak najlepszej strony. Bardzo aktywny jest ten zawodnik.

• Spokojny początek meczu, żaden z zespołów nie zamierza atakować z maksymalną zaciętością od pierwszych minut.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy!

• Rezerwowi MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk, Piotr Giel, Kamil Nitkiewicz, Kamil Kuczak, Michał Kojder, Bartosz Brodziński, Radosław Kursa.

• Rezerwowi GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik, Alen Ploj, Dawid Flaszka, Hieronim Gierszewski, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek, Szymon Stanisławski.

• Nie licząc wycofanego zimą Dolcanu Ząbki to drużyna z Kluczborka zajmuje ostatnie miejsce w pierwszej lidze. Słabe wyniki w rundzie wiosennej utratą posady przypłacił trener Andrzej Konwiński, którego zastąpił Mirosław Dymek. W debiucie w tej roli jego zespół zremisował na swoim stadionie z Miedzią Legnica 0:0. Na pewno drużyna z Kluczborka ma problemy w grze obronnej, bo straciła najwięcej goli spośród wszystkich pierwszoligowców.

• W Bełchatowie po spadku z krajowej elity dokonano prawdziwej rewolucji kadrowej stawiając głównie na młodzież. O powrocie po roku do ekstraklasy nie ma co marzyć, a kibice w polskiej stolicy węgla brunatnego raczej z niepokojem muszą spoglądać w dół tabeli. Przewaga GKS-u nad strefa spadkową wynosi bowiem tylko pięć punktów.

• Witamy z Bełchatowa! Już o godzinie 17 rozpocznie się mecz miejscowego GKS-u z MKS-em Kluczbork. Zapraszamy serdecznie na tekstową relację na żywo.