Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Głos Pomorza" w formie mówionej. Posłuchaj

Daniel Klusek
"Głos Pomorza" od dziś również jako gazeta mówiona.
"Głos Pomorza" od dziś również jako gazeta mówiona. Okładka "Głosu Słupskiego"
Portal gp24.pl jest od dziś jeszcze bardziej dostępny dla osób niewidomych i słabowidzących. W specjalnej zakładce będzie można znaleźć najciekawsze informacje również w wersji dźwiękowej.

Od początku istnienia naszego portalu osoby z problemem ze wzrokiem mają możliwość powiększenia tekstu tak, aby mogły go samodzielnie odczytać.

Teraz chcemy umożliwić zapoznanie się z artykułami wszystkim osobom niewidomym i słabo widzącym. W tym celu już dziś uruchamiamy na portalu gp24 specjalną zakładkę, w której będzie można znaleźć informacje w wersji audio. Zakładka znajduje się na głównej stronie naszego portalu, na początku w wersji pisanej, niebawem również oznaczona będzie specjalnym symbolem.

- Bardzo chcemy, żeby nam się udało, mimo przeszkód technicznych, które na bieżąco staramy się pokonywać - mówi Krzysztof Nałęcz, redaktor naczelny "Głosu Pomorza". - Inspiracją do stworzenia specjalnej zakładki była dla nas seria publikacji o problemach finansowych "Gazety mówionej". Nie można pozbawić osób niewidomych i słabo widzących dostępu do najważniejszych informacji, nie tylko dotyczących tej grupy odbiorców, ale również do najbardziej istotnych wiadomości z miasta i regionu słupskiego.

Skoro mamy możliwości, by przekazywać informacje osobom niewidomym, to chętnie z nich korzystamy. Wiele osób niewidomych i słabo widzących cały czas regularnie korzysta z naszego portalu. Teraz będą miały łatwiej.

- To wspaniały pomysł - nie ukrywa radości Izabela Mirynowska, wiceprezes pomorskiego okręgu Polskiego Związku Niewidomych.

- Portal gp24 jest najważniejszym serwisem informacyjnym w naszym regionie i pierwszym tego typu znanym mi, który chce regularnie prezentować teksty także w wersji audio. To dla nas będzie ogromne udogodnienie. Jestem przekonana, że grupa osób, która będzie korzystać z gp24, bardzo się powiększy. My już teraz zaglądamy na wasze strony, ale część z nas potrzebuje do tego innych osób, które im czytają. Teraz niewidomi i słabo widzący będą mogli zdobywać informacje samodzielnie. To dla nas ogromne udogodnienie. Cieszę się, że po mówiących autobusach, dźwiękowych sygnalizacjach świetlnych, mówionych książkach przyszedł czas na mówiony portal internetowy. Dzięki takim projektom osoby niewidome i słabo widzące mogą pełniej uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. A to dopiero początek zmian na naszym portalu. Osoby niewidome i słabo widzące sugerują, aby artykuły w specjalnym serwisie napisane były żółtą czcionką na czarnym tle.

- Kolor żółty to ostatnia barwa, którą widzi człowiek tracący wzrok. Takie osoby chcą móc czytać jak najdłużej - mówi Izabela Mirynowska. - Postaramy się tak tworzyć ten serwis, aby osoby niewidome i słabo widzące mogły jak najpełniej z niego korzystać - zapowiada Bogdan Stech, zastępca redaktora naczelnego "Głosu" do spraw internetu.

Codziennie będziemy aktualizowali gazetę mówioną Głos Pomorza. WEJDŹ NA GAZETĘ MÓWIONĄ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza