Głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca w Regionie Słupskim

Krzysztof Niekrasz krzysztof.niekrasz@gp24.pl
Angelika Cichocka z Taleksu Borysław Borzytuchom zdobyła w Polsce w mistrzostwach świata srebrny medal i tytuł wicemistrzyni globu. Kamil Nagórek
Z dnia na dzień rozkręca się 55. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Regionu Słupskiego. Czytelnicy przysyłają kupony i SMS-y.

Podobnie jak w poprzednich latach głosujemy na: Najpopularniejszego Sportowca Roku (zgłoszono 24 kandydatów - dzisiaj przypominamy wykaz najważniejszych osiągnięć poszczególnych sportowców), Najpopularniejszego Sportowca Roku - Sport Młodzieżowy (na wykazie zgłoszeń jest 50 osób nominowanych), Najpopularniejszego Trenera Roku (na naszej liście figuruje 19 szkoleniowców, a w tym gronie są trzy panie - brawo), Najpopularniejszą Drużynę Roku (8 kandydatur), Najpopularniejszą Imprezę Sportową Roku (zgłoszono 12 imprez). Spośród tego grona zostaną wyłonieni główni laureaci 2014 roku w plebiscycie "Głosu Pomorza" . Za pomocą kuponów głosujemy do 22 stycznia. SMS-y będzie można przysyłać do 2 lutego. Ogłoszenie końcowych wyników odbędzie się na Wielkiej Gali Sportu (14 lutego w Dolinie Charlotty).

Przybywa kuponów i SMS-ów. Regulamin i wyjaśnienie, jak należy wysyłać SMS-y, dostępne są na stronie www.gp24.pl/sportowiec. Kupony tylko wycięte z gazety przyjmujemy pod adresem "Głos Pomorza", ul. Henryka Pobożnego 19, 76-200 Słupsk, z dopiskiem plebiscyt. Zapraszamy do głosowania i wspólnej zabawy sportowej.

Najpopularniejszy sportowiec:
1. Kacper Borowski (Energa Czarni Słupsk - koszykówka) - jeden z wyróżniających się koszykarzy młodego pokolenia w TBL; 2. Angelika Cichocka (Talex Borysław Borzytuchom - lekkoatletyka) - halowa wicemistrzyni świata w biegu na 800 m, mistrzyni Polski w biegu na 1500 m i wicemistrzyni kraju w biegu na 800 m, zajmowała czołowe lokaty w międzynarodowych mityngach; 3. Mariusz Kuczko (SPS Słupsk - siatkówka) - przyczynił się do drugoligowego awansu jako grający trener, podstawowy siatkarz zespołu w II lidze; 4. Magdalena Lis (Klub Strzelecki Gryf Słupski - strzelectwo) - brązowa medalistka mistrzostw Polski w pistolecie sportowym 30+30 strzałów; 5. Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów - motocross) - mistrz Polski w klasie MxMasters; 6. Łukasz Lonka (AMK Poltarex - motocross) - mistrz Polski w klasie MxOpen, brązowy medalista w klasyfikacji zespołowej; 7. Agnieszka Łazańska (Słupia Słupsk - piłka ręczna) - podstawowa i wyróżniająca się zawodniczka pierwszoligowej drużyny, wiceliderka w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelczyń; 8. Barbara Madejczyk (Jantar Ustka - lekkoatletyka) - wicemistrzyni Polski w rzucie oszczepem, trzecie miejsce z reprezentacją Polski w drużynowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Brunszwiku; 9. Joanna Miller (AMK Poltarex - motocross) - mistrzyni Polski w klasyfikacji MxKobiet; 10. Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork - lekkoatletyka) - plasowała się na czołowych pozycjach w imprezach międzynarodowych i krajowych, najszybsza Polka podczas 9. Półmaratonu Warszawskiego i w biegu na 10 km podczas popularnej imprezy Orlen Warsaw Marathon; 11. Michał Nowakowski (Energa Czarni - koszykówka) - wyróżniający się gracz w TBL; 12. Mateusz Oszmaniec (Drutex-Bytovia Bytów - piłka nożna) - jeden z najlepszych bramkarzy w I lidze; 13. Michał Parczewski (Shotokan Lębork - karate) - akademicki mistrz Polski w kumite, brązowy medalista w drużynie podczas mistrzostw Europy, brązowy medalista mistrzostw Polski w kumite U-21; 14. Jakub Perek (Poltarex Pogoń Lębork - tenis stołowy) - mistrz Polski w grze mieszanej i wicemistrz kraju w grze podwójnej; 15. Paweł Piotraschke (LKB Braci Petk/Szkoła Policji Słupsk - lekkoatletyka) - czołowy biegacz na długich dystansach, zwycięzca XVIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Policji w Półmaratonie, mistrz Polski policji w półmaratonie; 16. Paweł Roziński (SKLA Słupsk - lekkoatletyka) - brązowy medalista mistrzostw Polski w rzucie oszczepem; 17. Łukasz Stasiak (Gryf Słupsk - piłka nożna) - filar zespołu, czołowy napastnik i król strzelców w IV lidze; 18. Janusz Surdykowski (Drutex-Bytovia - piłka nożna) - czołowy piłkarz bytowskiego beniaminka, wicekról strzelców w I lidze; 19. Joanna Terefenko (Jantar - lekkoatletyka) - srebrna medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami, reprezentantka kraju w meczu U-23 Polska , Czechy, Słowenia, Węgry, siódme miejsce w MP seniorek w biegu na 3000 m z przeszkodami ; 20. Grzegorz Wanke (ZKS Miastko - zapasy) - reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w Taszkiencie, mistrz Polski młodzieżowych mistrzostw Polski, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów, 21. Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork - strzelectwo) - złota medalistka drużynowych mistrzostw świata w Grenadzie, złota medalistka akademickich mistrzostw świata, dwukrotna złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski; 22. Michał Jakóbowski (Drutex-Bytovia - piłka nożna) - jeden z najlepszych i najrówniej grających piłkarzy w I lidze; 23. Maciej Rutkowski (Słupsk - windsurfing) - jedyny Polak regularnie występujący w Pucharze Świata PWA, który zajmował czołowe miejsca, szesnasta lokata w światowym rankingu, halowy mistrz Polski w imprezie Windsurfing na Stadionie Narodowym w Warszawie; 24. Kamila Zdybał (SKLA - lekkoatletyka) - brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski.

Sportowiec młodzieżowy:
1. Patryk Błaszczyk (Jantar - lekkoatletyka), 2. Tomasz Błoński (TS Judo Gryf Słupsk - judo), 3. Anna Chomiczewska (Lider Amicus - strzelectwo), 4. Robert Cybulski (Lednik Miastko - badminton), 5. Adam Dosz (Poltarex Pogoń - tenis stołowy), 6. Sławomir Dosz (Poltarex Pogoń - tenis stołowy), 7. Martyna Drabik (Skalar Słupsk - pływanie), 8. Anna Duda (Dwójka Bytów - badminton), 9. Grzegorz Ebel (Baszta Bytów - lekkoatletyka), 10. Dawid Garski (Baszta - lekkoatletyka), 11. Paulina Gut (Czarni Słupsk - boks), 12. Radosław Jankowski (Baszta - lekkoatletyka), 13. Adrian Juraszek (Skalar - pływanie), 14. Michał Kapiszka (ZKS - zapasy), 15. Natan Konszewicz (Czarni - boks), 16. Agnieszka Kreft (Shotokan - karate), 17. Agnieszka Kulak (Jantar - lekkoatletyka), 18. Anna Lejk (Lider Amicus - strzelectwo), 19. Natalia Łykus (Czarni - boks), 20. Kamil Małecki (Baszta - kolarstwo), 21. Klaudia Maruszewska (Jantar - lekkoatletyka), 22. Marcin Mencfel (Jantar - lekkoatletyka), 23. Dawid Mielewczyk (Baszta - lekkoatletyka), 24. Julia Okuniewska (Lider Amicus - strzelectwo), 25. Natasza Olkowska (Shotokan - karate), 26. Julia Olszewska (Piast Człuchów - kajakarstwo), 27. Robert Olszewski (Piast - kajakarstwo), 28. Aleksandra Paprzycka (Lednik - badminton), 29. Aleksander Plombon (TS Judo Gryf - judo), 30. Michał Porożyński (KS Gryf Słupski - strzelectwo), 31. Paulina Przybyszewska (Jantar - lekkoatletyka), 32. Hubert Rudnik (ZKS - zapasy), 33. Karolina Ruszczyńska (Czarni - boks), 34. Tomasz Rzeszutek (Baszta - kolarstwo), 35. Zofia Rzeszutek (Baszta - kolarstwo), 36. Bartosz Szaniawski (TS Judo Gryf - judo), 37. Artur Szczęsny (ZKS - zapasy), 38. Karol Sztylka (SKLA - lekkoatletyka), 39. Beata Topka (Talex Borysław - lekkoatletyka), 40. Małgorzata Trawczyńska (Słupia - piłka ręczna), 41. Adrian Walczyński (SKLA - lekkoatletyka), 42. Marcelina Witek (SKLA - lekkoatletyka), 43. Michał Zaremba (Piast - kajakarstwo), 44. Wojciech Jakubiak (SSK KMT Kobylnica/Energa Czarni Słupsk - koszykówka), 45. Aleksandra Karpiuk (Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin Ustka - karate), 46. Krystian Klawikowski (Gryf - piłka nożna), 47. Patryk Nurkowski (Jantar - lekkoatletyka), 48. Mateusz Obecny (CMKL Człuchów - lekkoatletyka), 49. Jakub Walczuk (Czarni - boks), 50. Mateusz Winiarczyk (Piast Wrzeście - judo).

Trenerzy:
1. Robert Biczkowski (Lider Amicus - strzelectwo), 2. Paweł Janas (Drutex-Bytovia - piłka nożna), 3. Lidiusz Kazior (TS Judo Gryf - judo), 4. Maciej Kowalewski (Skalar - pływanie), 5. Dariusz Kutełło (Baszta - lekkoatletyka), 6. Julian Lis (KS Gryf Słupski - strzelectwo), 7. Henryk Michalski (Jantar - lekkoatletyka), 8. Tomasz Natkaniec (Baszta - kolarstwo), 9. Lucyna Kuklińska-Nurkowska (Jantar - lekkoatletyka), 10. Marian Pietruszyński (Lednik - badminton), 11. Jerzy Opara (Piast - kajakarstwo), 12. Piotr Pobłocki (Shotokan - karate), 13. Jerzy Saldat (Dwójka - badminton), 14. Anita Unijat (Słupia - piłka ręczna), 15. Jerzy Walczuk (Czarni - boks), 16. Kazimierz Wanke (ZKS - zapasy), 17. Mirosław Witek (SKLA - lekkoatletyka), 18. Ewa Grecka (SKLA - lekkoatletyka), 19. Tomasz Kołodziejski (Piast Wrzeście - judo).

Drużyna:
1. Auto-Moto Klub Poltarex Człuchów - motocross, 2. Drutex-Bytovia Bytów - piłka nożna, 3. Jantar Ustka - piłka nożna, 4. Salos Słupsk - koszykówka, 5. Słupia Słupsk I liga - piłka ręczna, 6. Słupia Słupsk juniorki młodsze - piłka ręczna, 7. SPS Słupsk - siatkówka, 8. Start Miastko - piłka nożna.

Impreza roku:
1. II Słupski Bieg Niepodległości, 2. XIV Bieg św. Jakuba w Lęborku, 3. XXIII Maraton Ekologiczny T. Hopfera w Lęborku, 4. Międzynarodowe Zawody w Strzelaniach Pneumatycznych Baltic Cup w Łebie, 5. Zawody w triathlonie w Przechlewie, 6. XXI Bieg im. E. Garduły w Korzybiu, 7. XXIV Bieg Orłów w Czarnej Dąbrówce, 8. III Bieg i Rajd Nordic Walking na Mount Everest w Bytowie, 9. Skandia Maraton Lang Team (III etap) w Bytowie, 10. Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów i Superjuniorów w Słupsku, 11. I Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej o Nazwie Victoria w Jezierzycach, 12. I Bieg na Fali w Dolinie Charlotty.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wincuk

Gdzie jest Amber Cup?

Dodaj ogłoszenie