MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Damnica skorzysta z doświadczeń Szkoły Policji w Słupsku

oprac. Wojciech Frelichowski
Od lewej: Andrzej Kordylas, wójt Gminy Damnica i insp. Piotr Cekała, komendantem Szkoły Policji w Słupsku.
Od lewej: Andrzej Kordylas, wójt Gminy Damnica i insp. Piotr Cekała, komendantem Szkoły Policji w Słupsku. UG Damnica
Szkoła Policji w Słupsku będzie organizatorem zajęć szkoleniowych podnoszących wiedzę i umiejętności pracowników Urzędu Gminy w Damnica, a także nauczycieli i uczniów ze szkół tej gminy.

To efekt porozumienia, jakie podpisał Andrzej Kordylas, wójt Gminy Damnica z insp. Piotrem Cekałą, komendantem Szkoły Policji w Słupsku.

Kluczowym punktem tej inicjatywy będzie organizacja szeregu zajęć szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa, które obejmą nie tylko pracowników urzędu, lecz również nauczycieli i uczniów z gminnych szkół.

- Bezpieczne społeczeństwo to szczęśliwe społeczeństwo. Dlatego też dążymy do ciągłego podnoszenia standardów bezpieczeństwa w naszej gminie. To także projekt społeczny, w swojej złożoności integrujący również w pewien sposób społeczność szkolną - mówi Andrzej Kordylas, wójt gminy Damnica.

Jak informuje Gmina Damnica, edukacja zdobyta przez uczestników projektu przełoży się również na poczucie bezpieczeństwa również w sferze prywatnej.

Jednym z kolejnych kroków będzie również kurs samoobrony dla kobiet - mieszkanek gminy Damnica.

- Mamy już gotowy plan, który od momentu pojawienia się samej inicjatywy, spotkał się z zainteresowaniem społeczeństwa. To dla nas największy sygnał tego, że planujemy iść we właściwym kierunku. Naszym celem jest stworzenie warunków, które pozwolą każdemu czuć się bezpiecznie w naszej gminie - zauważa wójt Kordylas.

Współpraca ze Szkołą Policji w Słupsku to nie jedyne działania Gminy Damnica w celu podniesienia standardów bezpieczeństwa. Samorząd przeprowadził m.in. kompleksowe szkolenie z cyberbezpieczeństwa, stworzył strzelnicę do szkolenia uczniów i mieszkańców gminy oraz zorganizował dostęp do defibrylatora AED – profesjonalnego aparatu do resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza