Gokarty Redzikowo - już jeździmy

Artykuł sponsorowany

Od kilku miesięcy planowane było ponowne otwarcie toru gokartowego w Redzikowie. Miało to nastąpić w maju, niedługo po zakończonym sezonie lodowym, który miał trwać do końca marca. W marcu wybuchła jednak pandemia, która spowodowała nagłe zamknięcie wszystkich obiektów sportowych i rekreacyjnych. Na początku wydawało się to tylko krótkim okresem przejściowym, wraz z wprowadzeniem kolejnych ograniczeń data otwarcia toru gokartowego oddalała się. Sytuacja w kraju była dynamiczna, ale na szczęście tory gokartowe wpisały się w jeden z pierwszych etapów tzw. odmrażania gospodarki i tym samym Gokarty Redzikowo ruszyły tylko z niewielkim opóźnieniem w stosunku do pierwotnego planu.

Tor działa od 16 maja. Flota gokartów nie zmieniła się - to wciąż te same, szybkie, elektryczne maszyny. Układ toru zmienił się nieco w stosunku do poprzedniego roku. Nitka przejazdu jest szersza. Na długości zyskał odcinek zewnętrzny zbudowany na parkingu. Mimo iż część wewnętrzna nieco straciła na długości, całość (dzięki wydłużeniu trasy na zewnątrz) jest nieco dłuższa. Tor też zyskał na prędkości, bo zrezygnowano z wielu trudnych zakrętów. Oczywiście nie jest nudno i cały czas kierowcy muszą wykonywać manewry, są jednak one łagodniejsze, co pozwala utrzymać stosunkowo równą prędkość w trakcie przejazdu.

Gokarty Redzikowo to przynajmniej chwilowo jedyna rozrywka w regionie. Większość obiektów o charakterze rekreacyjnym wciąż czeka na otwarcie. Nawet zewnętrzne place zabaw są zabezpieczone przed wejściem. Wszystko oczywiście zmieniła pandemia koronawirusa. Na torze też obowiązują pewne nowe reguły. Przed wejściem do obiektu każdy powinien zdezynfekować ręce. W całym obiekcie użytkownicy powinni zachowywać między sobą bezpieczną odległość. Po każdym przejeździe dezynfekowana jest kierownica gokarta oraz elementy, których mógł dotykać użytkownik. Wypożyczane kaski trafiają do dezynfekcji światłem UV-C. To zakres promieniowania ultrafioletowego od dawna stosowany m.in. w branży spożywczej. Potwierdzone są jego właściwości bakterio- i wirusobójcze. Wciąż pod wypożyczonym kaskiem należy mieć kominiarkę, co także w pewnym stopniu zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, gdyby taki tutaj się pojawił. Osoby, które posiadają swój kask, powinny jednak zabrać go ze sobą i dość często widać, że po torze jeżdżą osoby ze swoim sprzętem. Warto także zaopatrzyć się w rękawiczki. Dobrze, żeby były to rękawice motocyklowe lub podobne, które ułatwią jazdę. W rękawiczkach dłonie potrafią się szybko pocić i to może dość znacząco utrudniać szybkie manewry. Na torze w tym sezonie są również do zakupienia rękawice, choć proste, ale spełniające swoją rolę i do wielokrotnego wykorzystania. Ich cena to jedyne 2,50 zł.

Wśród aktualnych regulacji jest również limit 14 użytkowników. Pozwala to na swobodną, równoczesną jazdę kilu osób dużymi gokartami oraz kilkoro dzieci na małych gokartach, nawet jeśli przyjdą z rodzicami. Niestety to ograniczenie wpływa na możliwość organizacji większych wydarzeń, w tym firmowych, a o te pytają firmy z regionu. Event z liczbą uczestników mieszczącą się w aktualnych normach jest jak najbardziej możliwy, ale firmy zatrudniające większą ilość pracowników będą musiały poczekać na kolejne luzowanie ograniczeń. Zarządzający obiektem mają nadzieję, że te limity zostaną w miarę szybko zdjęte lub mocno podwyższone. Musimy jednak wszyscy wspólnie na to zapracować, bo stosując się do obecnych wytycznych, ograniczamy możliwość zakażeń. Wszystkie limity będą zwiększane w miarę ograniczenia zakażeń.

Gokarty Redzikowo zapraszają codziennie. W soboty, niedziele i święta obiekt jest czynny w godzinach 10:00 - 21:30. W pierwszym tygodniu działania kierowcy mogą korzystać z toru już od południa. Jednak kolejne etapy odmrażania gospodarki przywróciły chyba większość miejsc pracy do normalnego funkcjonowania i w pierwszych godzinach otwarcia obiektu zainteresowanie jest znikome. W przyszłym tygodniu godzina otwarcia w tygodniu najpewniej ulegnie zmianie. Aktualne godziny, cennik czy promocje można znaleźć na stronie internetowej gokartów www.gokartyredzikowo.pl oraz na profilu facebookowym obiektu facebook.com/gokartyredzikowo

Wideo

Dodaj ogłoszenie