Gol Kamila Grosickiego, Mateusz Klich pudłuje z rzutu karnego [WIDEO]

Wojciecj Wrona
Klich po zmarnowanej jedenastce.
Klich po zmarnowanej jedenastce. Simon Davies/ProSports/REX
CHAMPIONSHIP. Sobota była mieszanym dniem dla Polaków na zapleczu ligi angielskiej. Zadowolony z siebie może być Kamil Grosicki, który po raz kolejny strzelił gola dla Hull City. Powodów do radości nie ma za to Mateusz Klich, który pomylił się z 11. metrów.

Grosicki kontynuuje swoją świetną dyspozycję w klubie. W meczu wyjazdowym przeciwko Luton Polak znowu wpisał się na listę strzelców. W 87. minucie meczu, przy stanie 1:0 dla Hull, "Turbo" zszedł do prawej nogi w polu karnym i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. To była trzecia bramka Grosickiego w tym sezonie w Championship.

W sobotę przeciwko sobie zagrali również Mateusz Klich i Krystian Bielik, ale tylko drugi z nich może być w jakikolwiek sposób zadowolony. Zawodnik Derby zszedł w 61. minucie spotkania, a siedem minut później pomocnik Leeds stanął przed szansą podwyższenia wyniku. Klich jednak nie wykorzystał jedenastki, nie trafiając nawet w bramkę gości. Na domiar złego w doliczonym czasie gry Derby zdobyło wyrównującego gola na wagę jednego punktu.

Dla Milwall całe spotkanie rozegrał Bartosz Białkowski, ale jego zespół przegrał u siebie z Queens Park Rangers 1:2. Polak obronił tylko jeden z trzech celnych strzałów rywali.