Górnik Zabrze zawalił jeszcze jeden mecz. Puszcza Niepołomice trafiła na wagę remisu tak jak lubi - po rzucie rożnym

Jacek Czaplewski
Emocje po meczu Górnik - Puszcza
Emocje po meczu Górnik - Puszcza Arkadiusz Gola
Wielkie emocje w meczu Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice. Kandydat do medalu nie zdołał wygrać z beniaminkiem walczącym o utrzymanie. Widowisko zakończyło się rozczarowującym remisem 1:1. Oba zespoły kończyły w dziesiątkę z powodu czerwonych kartek, przy czym to gospodarze prawie całe spotkanie biegali w osłabieniu.

Mecz Górnik - Puszcza wynik 1:1. W Zabrzu wkurzeni

Jeszcze chwilę temu w środowisko panowało przekonanie, że to Górnik - jako rewelacja rundy wiosennej - ma najłatwiejszy terminarz na ostatniej prostej sezonu i jest faworytem do zajęcia trzeciego miejsca gwarantującego eliminacje Ligi Konferencji. Padały nawet nieśmiałe głosy o... mistrzostwie.

Górnik jednak fatalnie finiszuje. Wszystko co złe zaczęło się od łomotu z Cracovią (porażka 0:5). Potem nastąpił rozczarowujący remis ze Stalą Mielec (1:1) i dzisiaj kolejny z Puszczą Niepołomice (1:1). Szanse na podium ograniczyły się do minimum. Co poszło nie tak? Długo by wymieniać.

Długa przerwa w meczu Górnik - Puszcza. Ultrasi zadymili stadion

Przede wszystkim w 19 minucie Dani Pacheco nierozważnie zaatakował Wojciecha Hajdę, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę, skazując Górnika na bieganie w dziesiątkę. Gra zespołu nawet jakoś źle nie wyglądała. Co więcej, przed przerwą po składnej akcji Adrian Kapralik dał upragnione prowadzenie.

W drugiej połowie Górnik wypadł jednak blado. Najlepsze akcje kończyły się na nogach lub rękach Oliwiera Zycha. Nim siły się wyrównały, Puszcza ustaliła wynik. Po rzucie rożnym efektownego gola głową strzelił Jakub Bartosz. Było to jedyne cele uderzenie jego drużyny.

Dani Pacheco dostał czerwoną kartkę. Pomocnik Górnika Zabrze wyrzucony za faul

Górnik z 53 punktami jest czwarty, ale czeka na odpowiedź Legii (53), Rakowa (52) i Lecha (52). Puszcza z 37 punktami na koncie awansowała na trzynaste miejsce. Utrzymanie jest już naprawdę blisko - wystarczy, że jutro Korona Kielce nie pokona Ruchu Chorzów.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice (w skali 1-6):