Grad bramek w Kobylnicy. Hostyński zdobywcą sześciu goli w II połowie

W spotkaniu III rundy Totolotek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego, Słupia Kobylnica (zajmująca 11. miejsce w klasie A) rozgromiła aż 11:3 GTS Czarna Dąbrówka, który występuje w klasie okręgowej (15. miejsce).

Już w pierwszej akcji prowadzenie dla Słupi mógł zdobyć Hostyński, ale ostatecznie lepiej spisali się obrońcy gości. Jednak to właśnie goście objęli prowadzenie. Pierwszy strzał został obroniony, ale dobitka nieobstawionego Narlocha nie pozostawiła już wątpliwości. Piłkarze z Czarnej Dąbrówki cieszyli się jednak prowadzeniem jedynie kilka minut.

Po akcji Hostyńskiego ze środka pola karnego wyrównał Kwiecień. Na prowadzenie wyprowadził zespół z Kobylnicy kapitan Wołczko, wykorzystując podanie z lewej strony. Następnie ładnym strzałem w samo okienko popisał się Janikiewicz. Przed przerwą w polu karnym obrońcę ograł Zięba i strzelił do siatki. Druga połowa to był popis strzelecki Hostyńskiego, który do bramki rywali strzelał sześciokrotnie. Najpierw jednak kolejnego gola po błędzie obrony zdobył Kwiecień. Po kontrze i asyście Wojciecha Kalisza pierwszy raz trafił Hostyński. Goście odpowiedzieli po akcji Wdowczyka i strzale Ostrowskiego.

Pięć kolejnych bramek było dziełem Hostyńskiego. Najpierw wykorzystał podanie z lewej strony, a potem trafił po podaniu Marka Górskiego. Przy kolejnej bramce asystował ponownie Kalisz. Na 10:2 Hostyński trafił po idealnym podaniu od Patryka Nitsche. Przy kolejnym trafieniu znów asystował Górski. Wynik ustalił Wdowczyk pewnym strzałem w długi róg.

Słupia Kobylnica - GTS Czarna Dąbrówka 11:3 (4:1)

0:1 Jędrzej Narloch (6), 1:1 Piotr Kwiecień (14), 2:1 Łukasz Wołczko (30), 3:1 Paweł Janikiewicz (33), 4:1 Paweł Zięba (41), 5:1 Kwiecień (49), 6:1 Adam Hostyński (54), 6:2 Mateusz Ostrowski (57), 7:2 Hostyński (60), 8:2 Hostyński (62), 9:2 Hostyński (71), 10:2 Hostyński (79), 11:2 Hostyński (83), 11:3 Dawid Wdowczyk (90)

Słupia: Wojtanek - Wołczko (63 Bartoszuk), Zięba, Zawada (46 Kalisz), Górski, Paweł Janikiewicz, Kwiecień, Prokopiak (63 Twardowski), Szymankowski, Hostyński, Nitsche.

GTS: Dudkowski (46 Białek) - Zblewski, G.Lejk, Wdowczyk, Ostrowski, Narloch, Finster (63 Syldatk), T.Lejk, Cierzan, Osowski, Syrnyk (72 J.Lejk).

Pozostałe wyniki: Kaszubia II Studzienice - Piast Człuchów 1:0, KS Damnica - Jantaria Pobłocie 3:2, Granit Kończewo - Zawisza Borzytuchom 5:2, Stal Jezierzyce - Barton Barcino 5:1, Sokół Wyczechy - Kaszubia Studzienice 6:1, Start Miastko - Echo Biesowice 4:2, Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno 5:6, Karol Pęplino - Sparta Sycewice - mecz 24 września o 16:30. O meczu Kolegium Sędziów Słupsk - Chrobry Charbrowo piszemy poniżej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani