Gran Derbi: FC Barcelona - Real Madryt 1:2

(krab)
Real pokonuje Barcelonę na jej własnym podwórku i coraz bardziej zbliża się do zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii.

Gran Derbi rozstrzygnięte na korzyść Królewskich, którzy pokonali drużynę z Katalonii 2:1 i powiększyli przewagę nad Barceloną do siedmiu punktów. Tym samym bardzo zbliżyli się do zdobycia kolejnego tytułu mistrza Hiszpanii.

Dla Realu pierwszego gola strzelił już w 16. minucie Sami Khedira. Kibice na Camp Nou przeżyli chwilę zawodu. Byli pewni, że to Barca będzie dyktowała warunki w tym spotkaniu. Mimo że katalończycy mieli więcej z gry i częściej posiadali piłkę, nie potrafili zamienić tego na gola.

Barca dopiero w 69. minucie zdołała wyrównać po golu Sancheza. Jeszcze nie opadły wiwaty na trybunach, gdy trzy minuty później Ronaldo skarcił zadowoloną Barcelonę drugim golem.

Sędzia przedłużył spotkanie o cztery minuty, ale Barcelona nie wykorzystała dodatkowego czasu, za to bardzo bliski zdobycia gola był znów Christiano Ronaldo.