Grand Prix Ustki 2021 w biegach i nordic walking. Ostatnia impreza cyklu za nami (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
W Ustce odbyła się ostatnia impreza z cyklu Grand Prix Ustka w biegach i nordic walkingu. Na starcie stanęło ponad 150 uczestników. Mariusz Surowiec

Ostatnia impreza biegowa 2021 w Ustce zarówno start jak i metę miała na usteckiej promenadzie. Trasa wiodła zaś malowniczym szlakiem wzdłuż brzegu morza, promenadą oraz klifem.

Tradycyjnie już na starcie jako pierwsi stanęli miłośnicy chodzenia z kijkami. Oni wyruszyli na liczącą 4.6 km trasę już o godzinie 9:00. Dystans jako pierwszy pokonał Robert Jaworski. Drugi na mecie zameldował się Edward Szudarski a na najniższym stopniu podium stanął Marek Szudarski.

Punktualnie o godzinie 11 na trasę ruszyli biegacze. 118 zawodników miało do pokonania dystans 10 km. Trasę tę najszybciej pokonał Patryk Błaszczyk. Drugi na mecie był Piotr Drwal a na podium stanął jeszcze Paweł Piotraschke.