Grand Prix Ustki 2022 w Biegach i Nordic Walking. Październikowa impreza zakończyła cykl. Patryk Błaszczyk bezkonkurencyjny (CZĘŚĆ 1)

Mariusz Surowiec
Grand Prix Ustki 2022 w biegach i nordic walking
Grand Prix Ustki 2022 w biegach i nordic walking Mariusz Surowiec
W niedzielę na promenadzie nadmorskiej w Ustce odbyły się ostatnie zawody biegowe cyklu Grand Prix Ustki 2022 w biegach i Nordic Walking.

Punktualnie o godzinie 9 na trasę ruszyli zawodnicy Nordic Walking, którzy już tradycyjnie rywalizowali na dystansie 5 kilometrów. Na starcie stanęło 46 osób. Malowniczo położoną trasę najszybciej pokonał Jacek Maślanka ze Słupska. Jako druga na mecie zameldowała się Justyna Imielska. Ostatnie miejsce na podium zajął Marian Treder.

3. Saturnina Wilkołek - Szudarska 00:45:11

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja biegaczy. Na starcie nie zabrakło faworyta, Patryka Błaszczyka, który zdominował tegoroczny cykl Grand Prix. Jak można było przewidzieć faworyt nie zawiódł, dyktował tempo niemal od samego początku, a rywale nie byli w stanie dotrzymać mu kroku. Na starcie ostatniego tegorocznego biegu stanął komplet zawodników. 150 biegaczy do pokonania miało malowniczo położoną trasę na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiodła promenadą nadmorską, plażą do miejscowości Zapadłe a dalej szlakiem zwiniętych torów do ulicy Wczasowej i promenady. Jak podkreślali biegacze trasa była piękna ale wymagająca, a najwięcej wysiłku kosztowało pokonanie piaszczystej plaży.