Grand Prix Ustki 2023 w biegach i nordic walking zakończone. Wręczono nagrody dla najlepszych (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Walka nie tylko z własnymi słabościami, ale również niezwykle deszczową i wietrzną pogodą. Warunki mało sprzyjające nie zniechęciły uczestników do udziału w III biegu i zakończeniu całego cyklu Grand Prix Ustki 2023, jednak na starcie biegu i tak stanęło ponad 120 zawodników i zawodniczek. Mariusz Surowiec

Start oraz meta ostatniego biegu z cyklu zlokalizowana była na promenadzie nadmorskiej w Ustce. Najpierw na starcie stanęli miłośnicy nordic walking. Oni do pokonania mieli pętlę liczącą 4,6km. Wśród pań najszybsza była Monika Knitter, drugie miejsce zajęła Saturnina Wilkołek -Szudarska a trzecie Magdalena Górska. Wśród panów trasę najszybciej pokonał Piotr Brzozowski, drugi był Łukasz Wielgat a na najniższym stopniu podium zameldował się Marian Treder.

Punktualnie o godzinie 11 na trasę liczącą 10 kilometrów ruszyli biegacze. Warunki biegowe nie były najlepsze, wiał silny, porywisty wiatr a co chwilę ulewny deszcz zamieniał się w gradobicie. Jednak bez względu na pogodę jako pierwszy na mecie zameldował się niezawodny Patryk Błaszczyk, który zwyciężył także w całym tegorocznym cyklu Grand Prix.