Graty z chaty. Drugie życie dla niechcianych przedmiotów w słupskim PSZOK-u

olo

Wideo

Udostępnij:
Nie wyrzucaj tylko oddaj. Daj szansę niechcianym meblom, sprzętowi AGD czy przeczytanym książkom. Graty z chaty, zamiast trafić na śmietnik, przywieź do punktu PGK przy ul. Bałtyckiej.

Meble, książki, dywany, doniczki, sprzęt RTV i AGD, wózki dziecięce, rowery czy łóżeczka dziecięce. Słowem wszystko, czego możemy chcieć pozbyć z domu, a może się komuś jeszcze przydać. Te przedmioty nie muszą trafiać już na śmietnik.

W środę w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadków PGK przy ul. Bałtyckiej uruchomiono miejsce, w którym tego typu przedmioty znajdą nowych właścicieli.

Wideo: Co można oddać, a co odebrać?

- Często podaje ten przykład - mówił Marek Goliński, wiceprezydent Słupska, podczas otwarcia punktu. -Przyjechałem tutaj oddać swoją starą, ale działającą mikrofalówkę. Zobaczyłem, jak została wrzucona do kontenera i stała się bezużyteczna. Doszliśmy ze współpracownikami do wniosku, że oprócz tego, że mamy punkt selektywnej zbiórki, warto byłoby pomyśleć o tym, aby niektórym przedmiotom nadać drugie życie. Zorganizowaliśmy ten punkt i nazwaliśmy go "Graty z chaty". Od dziś można tu przywieźć przedmioty, które mogą komuś się przydać, a zawadzają w naszych gospodarstwach domowych.

"Graty z chaty" przeznaczone są dla mieszkańców Słupska, którzy systematyczne uiszczają opłatę za gospodarowanie odpadkami komunalnymi. Punkt mieści się na terenie bazy PGK przy ul. Bałtyckiej. W praktyce to namiot z regałami i paletami w środku, na które trafią przedmioty o większych gabarytach. Pierwsze rzeczy już są. Cztery krzesła w świetnym stanie są już do wzięcia.

W punkcie nie będą przyjmowane przedmioty zniszczone lub brudne. Zostaną wysłane do utylizacji. Graty z chaty na ulicę Bałtycką można przywozić od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18, a w soboty między godz. 7 i 15. Natomiast wydawanie rzeczy zaplanowano na wtorek między godz. 7 - 18 i sobotę między godz. 7-15.

Dodaj ogłoszenie