Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 76:91. Czarni kończą sezon na czwartym miejscu

Krzysztof Głowinkowski
Rewelacyjny sezon słupskich koszykarzy zakończony na czwartym miejscu. W decydującym meczu o brązowy medal Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przegrywa z Anwilem Włocławek 76:91.

Czarni spotkanie rozpoczęli dość nerwowo i nieskutecznie. Pierwsze trzy i pół minuty to prowadzenie Anwilu 7:0. Lider gospodarzy B. Garrett rozpoczął odrabianie strat. Punktowali także Klassen i Beech. Włocławianie odpowiedzieli dwiema trójkami i w dalszym ciągu utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Z każdą kolejną minutą pierwszej kwarty przewaga gości rosła. Po dziesięciu minutach było 13:24.

Trójki Beecha i Klassena na początku drugiej kwarty to za mało, aby zbliżyć się do bardzo dobrze dysponowanych zawodników Anwilu. Koszykarze Przemysława Frasunkiewicza grali bardzo konsekwentnie w ataku i świetnie bronili, co pozwoliło utrzymać bezpieczną przewagę. Po dwóch kwartach na tablicy wyników mieliśmy 33:47.

Po przerwie Czarni grali bardzo agresywnie i za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania. Poprawili skuteczność w rzutach z dystansu. Nie pozwolili włocławianom powiększać przewagi z pierwszej połowy meczu. Słupszczanie wygrali trzecią kwartę 25:23. Jednak to Anwil był wciąż bliżej brązowego medalu. 58:70 to wynik po 30 minutach gry.

Niesieni dopingiem słupskiej publiczności Czarni robili wszystko, aby dogonić zawodników z Włocławka. Jednak nie udało się odwrócić losów tego spotkania. Goście kontrolowali mecz do samego końca i to oni mogą cieszyć się z brązowego medalu. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 76:91.

Mimo, że Czarni kończą sezon bez medalu, to zawodnikom należą się ogromne brawa! Rewelacyjna runda zasadnicza i wielkie emocje do ostatniego meczu o medal mistrzostw Polski. Dziękujemy za niesamowity sezon!

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 76:91 (13:24, 20:23, 25:23, 18:21)

Czarni:A. Lewis 6, B. Beech 13, M. Klassen 20, M. Witliński 4, B. Garrett 13, B. Jankowski 3, J. Musiał 8, B. Kulikowski 0, D. Słupiński 0, K. Young 9.

Anwil:J. Mathews 21, S. Kowalczyk 8, L. Petrasek 16, Ž. Dimec 9, J. Bell 5, K. Dykes 9, A. Olesinski 0, K. Łączyński 2, M. Nowakowski 8, S. Szewczyk 13, M. Woroniecki 0.