Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - GTK Gliwice 84:74. Nasi koszykarze wrócili na właściwe tory! [ZDJĘCIA]

Michał Piątkowski
Po dwóch porażkach Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wracają na zwycięską ścieżkę tym samym zaliczając dziesiątą wygraną w sezonie.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk z dziesiątą wygraną w sezonie. Słupszczanie pokonali ekipę z Gliwic 84:74. Czarni rozpoczęli z animuszem i determinacją. Twardo bronili, co często przekładało się na przechwyty i szybkie kontry.

Gdyby nie słaba skuteczności koszykarze ze Słupska już w pierwszej kwarcie spotkania mogliby odskoczyć na znaczącą przewagę punktową i w pełni kontrolować mecz, ponieważ dobrych pozycji nie brakowało. Nasi koszykarze jednak nie trafili kilka otwartych rzutów, a goście powoli, ale zaczęli wracać do gry. Pierwsza kwarta to jeszcze pewne prowadzenie koszykarzy ze Słupska, jednak kolejne dziesięć minut gry to optyczna przewaga gliwiczan, którzy wygrali drugą kwartę 21:15 i do przerwy przegrywali tylko 5 oczkami.

Druga odsłona meczu to dalej gra w schemacie, kiedy Czarni budowali ok. 10 punktową przewagę, a goście co jakiś czas zmniejszali straty do kilku punków, jednak ani razu nie udało im się doprowadzić do chociażby remisu. Dobrze na parkiecie wyglądał lider gości Jabarie Hinds, który pewnie trafiał swoje rzuty. Po stronie gospodarzy ważne trójki trafili Beech oraz Klassen, który trafił z połowy boiska na zakończenie trzeciej kwarty meczu. W ostatniej odsłonie niedzielnego pojedynku, przyjezdni cały czas walczyli i próbowali odrobić starty. Czarni jednak na wszystkie zrywy podopiecznych Roberta Witki - odpowiadali celnymi rzutami. Ostatecznie ekipa ze Słupska wygrała z GTK Gliwice 84:74 i cały czas utrzymuję się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Bardzo dobre zawody rozegrał lider Czarnych - Billy Garrett, który był bliski zaliczenia podwójnej zdobyczy w trzech różnych statystykach.

Mecz zakończył z dorobkiem 21 punktów, 10 zbiorek oraz 7 asyst. Warto przypomnieć, że Czarni radzić sobie musieli bez swojego szkoleniowca - Mantasa Cesnauskisa, który z powodu kary nałożonej przez ligę po meczu z Twardymi Piernikami Toruń - został odsunięty od drużyny na trzy ligowe mecze. Zastępujący go Łukasz Seweryn oraz Mirosław Lisztwan i Robert Jakubiak zdali egzamin i w spokoju mogą przygotowywać zespół do kolejnego spotkania, które Czarni rozegrają już 18 grudnia, kiedy ich przeciwnikiem będzie stargardzka Spójnia.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - GTK Gliwice 84:74 (24:13, 15:21, 26:22, 19:18)