Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pewnie pokonała Asseco Arkę Gdynia [ZDJĘCIA]

Michał Piątkowski
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk w ramach 8 kolejki Energa Basket Ligi wybrali się do Gdyni na mecz z miejscowym zespołem Asseco Arka Gdynia.

Słupszczanie kompletnie zdominowali rywala i pewanie wygrali 87:59.

Od samego początku przeważali zawodnicy ze Słupska. Czarni bardzo twardo bronili, a w ataku wykorzystywali swoje przewagi. Gdynianie nie mieli pomysłu na grę, a ich proste akcję szybko kasowane były przez koszykarzy Mantasa Cesnauskisa. Ekipa ze Słupska nie zwalniała tempa, a kolejni zawodnicy, zdobywali łatwe punkty. Do przerwy mecz praktycznie był rostrzygnięty - Czarni wygrywali 45:22.

Druga połowa meczu przypominała bardziej trening niż poważne ligowe granie. Czarni kontrolowali tempo gry, dalej twardo bronili, a gospodarze nie mieli już żadnych argumentów. Czarni wyglądali świetnie jako zepspół i od początku do końca nie pozostawili żadnych złudzeń, kto tego dnia był lepszy. Ostatecznie liderzy ligowej tabeli wygrali 87:59.

Asseco Arka Gdynia - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 59:87 (10:23, 12:22, 14:23, 23:19)

Asseco: Bogucki 13, Wołoszyn 12, Durham II 10, Musić 9, Hrycaniuk 6, Mišković 4, Wilczek 2, Boykins 2, Tomaszewski 1.

Czarni: Witliński 19, Musiał 12, Garrett 12, Klassen 9, Beech III 7, Kordalski 7, Young 7, Kulikowski 6, Jankowski 5, Słupiński 3.