Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przegrali w Łowiczu

Michał Piątkowski
Skończyła się dobra passa koszykarzy ze Słupska. Czarni przegrali w Łowiczu 80:81

Od samego początku spotkania widać było, że ekipa ze Słupska nie najlepiej czuję się na hali w Łowiczu. Mimo, iż podopieczni Mantasa Cesnauskisa prowadzili podczas pierwszej kwarty ich gra była nierówna i momentami bardzo rwana. Słupszczanie w cały meczu mieli problemy ze skutecznością w wrzutach za trzy punkty. Ani jednego trzypunktowego trafienia w ciągu 40 minut nie zaliczyli Pabian, Śmigelski czy Pieloch.

Największe znaczenie miała trzecia kwarta. Gospodarze czuli się pewnie i prostymi akcjami zdobywali kolejne punkty. Czarni przez długie momenty nie potrafili odpowiedzieć, a ich przestoje w grze jeszcze bardziej nakręcały grę ekipy z Łowicza.

Pod koniec spotkania Czarnym udało się zniwelować niemal wszystkie starty. Na dwie sekundy przed końcem meczu szansę na doprowadzenie do dogrywki miał Adrian Kordalski. Kapitan Czarnych trafił niestety tylko jednego z dwóch rzutów wolnych i ostatecznie to łowiczanie cieszyli się z dwóch ligowych punktów.

Księżak Łowicz – Grupa Sierleccy Czarni 81:80 (14:16, 23:23, 23:16, 21:25)

Księżak: Jakubiak 11 (3x3), Stopierzyński 17 (1), Grod 14, Fatz 7, Bodych 4, Kucharek 14 (2), Kobus 2, Leszczyński 11

Czarni: Pabian 5, Wątroba 2, Pieloch 2, Śmigielski 16, Słupiński 22 (2), Kulikowski 9 (2), Długosz 8, Kordalski 16 (1)