Grupa Sierleccy Czarni z kolejną wygraną. Politechnika Opole pokonana

Michał Piątkowski
Słupszczanie wygrali kolejny ligowy mecz. Tym razem okazali się lepsi od Politechniki Opole, którą pokonali 92:70.

W pierwszej połowie meczu oba zespoły miały ogromne problemy ze skutecznością, a żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi. Po stronie gospodarzy bardzo dobrze grał Adam Kaczmarzyk, który dzięki swojemu doświadczeniu zdobywał łatwe punkty. W zespole ze Słupska swoje trójki trafili Pabian oraz Pieloch, ale Czarnym nie udało się pójść za ciosem i odskoczyć. Do przerwy koszykarze ze Słupska prowadzili czterema oczkami i wydawało się, że w drugie połowie mecz dalej będzie na styku.

Po przerwie słupszczanie znaleźli jednak swój rytm gry i pokazali gospodarzom, że kiedy grają swoją koszykówkę naprawdę ciężko ich zatrzymać. W ataku bardzo skuteczny był Hubert Pabian, a grę Czarnych Panter w wzorowy sposób prowadził Adrian Kordlaski. Pod koszem w ataku kolejne punkty dokładali Długosz oraz Słupiński i zwycięstwo Czarnych stało się faktem.

Politechnika Opole – Grupa Sierleccy Czarni 70:92 (14:21, 15:12, 25:29, 16:30)

Politechnika: Wilk 9 (2x3), Szymański 3, Brenk 14 (1), Piszczatowski 10 (1), Krajewski 6, Barszcz 2, Skiba 3 (1), Lewiński 5 (2), Jodłowski 2, Kaczmarzyk 15 (1)

Czarni: Kordalski 17 (1, 13 asyst), Długosz 15, Przyborowski 12 (1), Słupiński 11, Pieloch 5 (1), Pabian 20 (4), Śmigieslki 12 (1)