Grupa Sierleccy Czarni z kolejną wygraną

Michał Piątkowski
Podopieczni Mantasa Cesnauskisa – wygrali w Tychach 93:85.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Gospodarze punktowali spod kosza, Czarni trafiali z dystansu. Bardzo dobrze grał Piotr Śmigielski, który szybkimi wjazdami pod kosz rozbijał tyską obronę. Do przerwy gospodarze prowadzili minimalnie 46:43.

Decydująca okazała się trzecia odsłona meczu. Czarni przyspieszyli i znakomicie spisywali się w ataku. Trzy trójki z rzędu trafił Adrian Kordalski i słupszczanie zbudowali bezpieczną przewagę.

Jubileusz Cheerleaders Maxi Słupsk. Mają już 26 lat

Jubileusz Cheerleaders Maxi Słupsk. Mają już 26 lat (zdjęcia)

W ostatniej kwarcie GKS próbował odrobić starty – zbliżył się nawet na kilka oczek, jednak Czarne Pantery nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. Ostatecznie gracze ze Słupska wygrali 93:85 i zabrali do domu dwa ligowe punkty.

GKS Tychy – Grupa Sierleccy Czarni 85:93 (24:23, 19:23, 20:32, 22:15)
GKS: Śpica 4, Trubacz 17 (4x3), Wrona 15, Kędel 4, Stryjewski 23 (3), Woroniecki 11 (3), Kapracz 2, Grochowski 6, Mąkowski 3
Czarni: Śmiegieslki 18, Długosz 4, Kulikowski 7 (1), Przyborowski 8, Kordalski 18 (3), Pieloch 14 (4), Pabian 18 (2), Słupiński 6

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk rozpoczynają nowy sezon. Rozmowa z Mantasem Cesnauskisem