Gryf coraz bardziej bezradny

W czwartym meczu w III lidze, piłkarze Gryfa Słupsk doznali czwartej porażki przegrywając z Kaszubią w Kościerzynie 0:4 (0:3).

Nie była to porażka podobna do tej w Gdańsku, kiedy to Gryf z Lechią II, naszpikowaną graczami z Ekstraklasy, też przegrał 0:4, ale chociaż przez jedną połowę walczył jak równy z równym. W Kościerzynie przez cały mecz przewaga należała do gospodarzy, którzy prezentowali solidną piłkę i pewną grę.

Trener Grzegorz Bednarczyk próbował nieco zmienić skład (w środku zagrał Maciej Staniaszek, na obronie Marcin Kozłowski, a Adrian Solczak z Patrykiem Pytlakiem wymieniali się na pozycji napastnika), jednak w końcowym rozrachunku nie dało to niczego. W 4. minucie strzelał Adrian Wysiecki, Kamil Gołębiewski odbił piłkę, ale wprost na głowę Karola Zielińskiego, który trafił do bramki. Sędziowie odgwizdali pozycję spaloną. Gryfici zrewanżowali się strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów Szymona Schulza, jednak Mateusz Machola wybronił. Po dośrodkowaniu Drzymały z prawej strony gwinejski pomocnik ubiegł Marcina Kozłowskiego i głową trafił z 10 metrów w dolny róg bramki.

IV liga: Pogoń Lębork - Gryf Słupsk 1:5 (wideo)

Drugi gol to zasługa bardzo szybkiego Patryka Dudy, którego na prawej stronie nie zdołali zablokować Przemysław Rutkowski i Bobrowski, a kościerski napastnik wyłożył piłkę będącemu przed bramką Gwinejczykowi, który trafił do pustej siatki. Dobrym podaniem popisał się Damian Tofil i słusznie momentalnie na strzał z 15 metrów zdecydował się Pytlak, jednak futbolówka poszybowała nad bramką. Po kolejnej próbie już Wysieckiego, piłka skozłowała przed słupskim bramkarzem, który odbił ją przed siebie, a na to tylko czekał Karol Zieliński, głową kierując piłkę do bramki. Ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola po strzale w samo okienko z 11 metrów. Przez 7 minut w bramce stał Szymon Schulz i wybronił groźne uderzenie Wysieckiego.

Kaszubia Kościerzyna - GRYF SŁUPSK 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Mohamed Doumbouya (23-głową), 2:0 Mohamed Doumbouya (33), 3:0 Karol
Zieliński (45-głową), 4:0 Karol Zieliński (70)

GRYF: Gołębiewski I(83) - S.Schulz, Bobrowski, Rutkowski, Kozłowski, Pytlak (73 Ciok), Staniaszek (46 D. Mikulski), Tofil (46 Terefenko I), Ślusarz, Świdziński, Solczak I (62 A. Kalinowski).