Gryf II - Bytovia II 2:0 (wideo). Wyniki 1. kolejki okręgówki

Jarosław Stencel, Krzysztof Niekrasz
Szymon Schulz walczy o piłkę z Pawłem Waleszczykiem.
W meczu pierwszej kolejki słupskiej klasy okręgowej, Gryf II Słupsk pokonał Bytovię II Bytów 2:0 (0:0).

Spotkanie odbyło się na sztucznej murawie przy ulicy Zielonej, gdzie teraz wszystkie spotkania rozgrywać będą rezerwy słupskiego Gryfa. Rozpoczęło się od strzału Karola Świdzińskiego, który bez problemu wyłapał Krzysztof Oleszkiewicz. W odpowiedzi w 3 minucie zaatakowali goście i Kamil Gołębiewski wybija piłkę po strzale Wojciecha Kwasigrocha w krótki róg,

W 20 minucie dobrą okazję miał Dawid Fusiek, ale uderzył bardzo słabo i nie sprawił problemu słupskiemu golkiperowi. Kwadrans potem Łukasz Chylewski (w pierwszej połowie był pierwszoplanową postacią na boisku, raz po raz sprawiając sporo kłopotu słupskim obrońcom na prawej stronie boiska) wyłożył piłkę Maciejowi Rekowskiemu. Jego strzał w ostatniej chwili zablokował Mateusz Bielecki i odbita piłka zmierzała do siatki, ale Gołębiewski zdołał się podnieść i wybić ją na rzut rożny. W końcówce dwukrotnie bliski zdobycia gola był Jakub Solecki. Najpierw po jego kąśliwym uderzeniu z rzutu wolnego z 30 metrów piłka minimalnie minęła słupek, a potem po indywidualnej akcji z 15 metrów uderzył tuż nad poprzeczką.

Solecki nie pomylił się za to po przerwie. Słupszczanie wymieniając krótkie podania rozmontowali obronę Bytovii II i słupski pomocnik kropnął nie do obrony z linii pola karnego. Trzy minuty potem szarżującego Jakuba Wituckiego sfaulował w polu karnym Tomasz Galikowski i został nagrodzony za to czerwoną kartką. Strzał z rzutu karnego Łukasza Andrychowskiego obronił Oleszkiewicz, ale strzelec zdołał się poprawić podwyższając prowadzenie Gryfa II. Później gra toczyła się głównie w środku pola i obu zespołom brakowało dokładności i spokoju w rozgrywaniu akcji. Ciekawie zaczęło się dziać dopiero w końcówce. Na rajd zdecydował się kapitan słupskiego zespołu Szymon Schulz, ale został sfaulowany przez Przemysława Toczka, który musiał opuśćić boisko otrzymując drugą żółtą kartkę. Schulz za dyskusję z sędzią w ciągu kilku sekund zobaczył dwie żółte kartki i również musiał pożegnać się z grą w tym meczu. W 89 i 90 minucie świetne okazje miał Mateusz Pietras, ale za każdym razem dobrze interweniował golkiper gości.

Gryf II Słupsk - Bytovia II Bytów 2:0 (0:0)
1:0 Jakub Solecki (54), 2:0 Łukasz Andrychowski (58)

Żółte kartki: Andrychowski, S.Schulz, Marciniak, M.Pietras - Toczek, Śmigiel, Kwasigroch
Czerwone kartki: Galikowski (57), Toczek (85) - Schulz (85)
Widzów: 120

Gryf II: Gołębiewski - Pieniak (33 Snochowski), S.Schulz, Bielecki, Andrychowski, Solecki (66 Kochański), Piekarski, Świdziński (46 Gemza), Janc, Witucki (66 Marciniak), M.Pietras.

Bytovia II: Oleszkiewicz - Cierson, Toczek, Nawrocki, Galikowski, Śmigiel, Kwasigroch (68 Piechowski), Waleszczyk (72 Sabisz), Chylewski, Rekowski, D.Fusiek (46 Laskowski).

Pozostałe wyniki:

Wybrzeże Tedex/WRC Objazda - Sparta Sycewice 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Ariel Sudół (7), 1:1 Mateusz Wargacki (42), 2:1 Dawid Majewski (57), 3:1 Michał Kaszuba (81).

Wybrzeże: Klimkowski, Paryś, Kozak, Chojnacki, Wargacki (84 Zinko), Podlasiak, Rudzik, (71 Dullek), Wodziński (46 Markowski), Cyrankowski (87 Skrzypkowski), Kaszuba, Majewski.

Sparta: Strzelecki, Ernest Jęcek (67 Jakubowski), Szynkielewski (46 Ogórek), Marek Wasiak, Krzyżaniak, Sitarczyk, Nitsche, Stasiak, Rafał Wasiak, Adkonis (70 Głębocki), Sudół.

Drzewiarz Rzeczenica - Piast Człuchów 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Grzegorz Kraska (22), 1:1 Paweł Maślanyk (32)

Drzewiarz: Kiejzik, Mateblowski, Szulc, Kumoch, Terchów (70 Tamioła), Haziak, Dariusz Kasperowicz, Radosław Kasperowicz, Szaciukiewicz, Kraska, Nowicki.

Piast: Kozieł, Nawacki (55 Urbaniak), Drążek, Michalski, Zabrocki, Pencarski (67 Bartosz Adamczyk), Maciej Klimowicz, Gołębiewski, Szeliga, Maślanyk (77 Jelonkiewicz), Czarnowski.

Anioły Garczegorze - SwePol Link Bruskowo Wielkie 5:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Radosław Piotrowski (31), 2:0 Dawid Stefański (41), 2:1 Sebastian Żeleznow (49), 3:1 Marek Świtała (53), 3:2 Michał Giersz (68), 4:2 Stefański (74), 4:3 Żeleznow (90), 5:3 Cyprian Nowocień (90+3).

Anioły: Czaja, Żółć, Jan Syldatk, Pendowski, Trawiński, Jakub Wroński (63 Plichta), Łukasz Łapigrowski, Świtała, Stefański (85 Lawrenc), Piotrowski (75 Szymikowski), Nowocień (90 Paweł Mielewczyk).

SwePol Link: Tworek, Żyliński (75 Adam Klimczuk), Emil Giszka, Dłuski (46 Kłak), Giersz, Paweł Klimczuk (70 Bagiński), Sokołowski, A.Chuchla, Pełka, Żeleznow, Zagórowski.

Prime Food Brda Przechlewo - Karol Pęplino 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Prądziński (1), 2:0 Marcin Łopusiński (głową - 72), 3:0 Prądziński (75), 4:0 Łukasz Orłowski (głową - 78), 5:0 Maciej Ruc (85)

Prime Food Brda: Tandecki, Wasiniewski, Grzegorz Wirkus, Adrian Ginter (46 Krzysztof Buczko), Pilarski, Marcin Szopiński (78 Ruc), Myszka, Łopusiński, Kolberg (46 Marek Ginter), Czarnotta (66 Orłowski), T.Prądziński.

Karol: Rusakiewicz, Wasylko (80 Mazur), Karol Petrus, Wypych, Lubański, Gorzała, Michał Nejman, Ziembiński, Gołąb, Pieniak (46 Gruszka), Bokacz (46 Łukasz Nejman).

Skotawia Dębnica Kaszubska - Chrobry Charbrowo 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Czarnuch (38), 2:0 Patryk Świątczak (40), 2:1 Marcin Krzyżanowski (75)

Skotawia: Misiura, Rudzikiewicz, Cyman (46 Tomasz Mielewczyk), Krzysztof Data, Gruszowski, Kiełpiński (59 Musiał), Piechna (83 Artur Śmigiel), Świątczak, Czarnuch, Piotr Jadłowski (46 Telesiewicz), Duczkowski.

Chrobry: Adamski, Juniewicz, Drzazgowski, D. Wroński, Kachelski, Czupryniak, Paweł Król, Jacek Wiśniewski, Jarosław Janiszek, Klejna, Marcin Krzyżanowski.

Echo Biesowice - Diament Trzebielino 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Mariusz Feretycki (rzut wolny - 3), 1:1 Tomasz Perkowski (głową - 15), 2:1 Kamil Zeszutek (40), 3:1 Paweł Dorawa (69), 3:2 Rafał Kępa (75).

Echo: Bąk, Tomasz Zeszutek, Pilarski, Bednarek, Stocki, Kamil Zeszutek (65 Kacprzak), Rafał Wasilewski, Krzysztof Wasilewski, Dawid Rynkiewicz, Dorawa, Feretycki (73 Radosław Piasecki).

Diament: Nowik, Rapita, Narloch, Beger, Itrych, Patryk Kępa (57 Borowiński - 64 Rafał Kępa), Korniak (57 Grzybek), Bronka, Żukowski, Perkowski, Arkadiusz Jarmułowicz (64 Adrian Ciemiński).