Gryf II - MKS Debrzno 0:4 (zdjęcia). Wyniki słupskiej klasy okręgowej, klasy A i klasy B

MKS Debrzno (czerwone stroje) zaprezentował się w Słupsku bardzo korzystnie
MKS Debrzno (czerwone stroje) zaprezentował się w Słupsku bardzo korzystnie Fot. Jarosław Stencel
12. kolejkę rozegrali piłkarze w Słupskiej Klasie Okręgowej. Dziesiątą w klasach A i B. Aż 6 bramek zdobył Krzysztof Wańdzio dla Słupi Kobylnica.

W Słupsku bardzo łatwo wygrał wicelider z Debrzna. Już w 8. minucie Paweł Wegner podał na lewą stronę pola karnego do Krzysztofa Szawarniaka, który strzałem w długi róg wyprowadził MKS na prowadzenie. Z wolnego z 20 metrów płasko strzelił Tomasz Prusaczyk i bardzo dobrą interwencją popisał się doświadczony Robert Rutyna. W 17. minucie po rzucie wolnym z linii pola karnego główkował Szawarniak uprzedzając słupskiego bramkarza i było 0:2. Siedem minut potem lobował Paweł Wegner, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 26. minucie silny strzał z 25 metrów oddał Władysław Rewenko i znów dobrze interweniował Rutyna. Wegner poprawił się na początku drugiej połowy. Najpierw wykorzystał prostopadłe podanie i sytuację sam na sam, a chwilę potem z lewej strony zagrał Michał Pacholik i z kilku metrów w pełnym biegu potężną bombą Wegner zakończył efektowną akcję.

Gryf II Słupsk - MKS Debrzno 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Krzysztof Szawarniak (8), 0:2 Krzysztof Szawarniak (17-głową), 0:3 Paweł Wegner (52), 0:4 Paweł Wegner (54)

Gryf II: Maciej Gołojuch - Nałęcz, Tsykalo, Dzwonnik (cz.k. 83), Lange, Lutkiewicz (46 Ronowski), Rewenko, Wojewoda, Parzych, Prusaczyk Abraham Kyanfu. MKS: R.Rutyna - Lica (63 K.Masternak), Mucha, W.Marzec, Borucki, Nykiel (69 Bielecki), Władyczak, Stalka, Pacholik (79 Górecki), Szawarniak, P. Wegner.

Brda Przechlewo - GTS Czarna Dąbrówka 8:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Kacper Szostak (16), 2:0 Przemysław Gatz (30), 3:0 Jakub Bloch (35), 4:0 Jakub Goliński (38), 5:0 Michał Wirkus (50), 6:0 Kacper Szostak (52), 7:0 Przemysław Gatz (65), 8:0 Jakub Bloch (84), 8:1 Dawid Wdowczyk (86)

Brda: Daniel Gwóźdź - Kamil Bulwan, Michał Wąsik, Jakub Warniełło, Jakub Goliński, Kacper Ginter (75 Adrian Ginter), Jakub Bloch, Damian Pompała (84 Łukasz Dorawa), Przemysław Gatz (75 Mikołaj Borsuk), Kacper Szostak, Michał Wirkus.

GTS: Bartłomiej Trawicki - Piotr Szczegielniak, Patryk Wolski, Dawid Wdowczyk, Michał Biernat (66 Jan Kwiecień), Dawid Wnuk-lipiński, Adam Osowski, Jakub Janikiewicz, Piotr Majewski, Mateusz Malek, Paweł Janikiewicz.

Czarni Czarne - Start Miastko 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Krzysztof Guzowski (29), 0:2 Rafał Degis (60), 0:3 Przemysław Spalik (88)

Czarni: Adrian Pietras - Adrian Zych, Łukasz Jakubowski, Robert Haziak, Kamil Bednarski, Dominik Zenel (46 Kacper Kaczmarek), Łukasz Rapa, Oliwier Osiński, Paweł Wnuk Lipiński, Dominik Chybiński, Stefan Jaworski (70 Maciej Chytry).

Start: Marcin Jamniak - Przemysław Spalik (90 Szymon Furbergis), Kacper Smaha (86 Szymon Wójcik), Rafał Degis, Krzysztof Bryndal, Bartłomiej Borowicz, Wojciech Szuta, Krzysztof Guzowski, Bartłomiej Szwajczewski (81 Oskar Dzięcioł), Brajan Górko (89 Jacek Czerwiński), Seweryn Wiśniewski (90 Ernest Prondziński).

Pozostałe wyniki:

Piast Człuchów - KS Włynkówko 6:4, Skotawia Dębnica Kaszubska - Sokół Wyczechy 0:5, Myśliwiec Tuchomie - Zawisza Borzytuchom 2:0, Dolina Speranda Gałąźnia Wielka - Wybrzeże Objazda 13:0, Jantaria Pobłocie - Kaszubia Studzienice 3:3, Lipniczanka Lipnica - KS Gryf Słupsk 2:1.