Gryf Słupsk - Cartusia Kartuzy 0:0

Mimo kilku okazji piłkarzom Gryfa Słupsk nie udało się trafić do siatki rywali.
Mimo kilku okazji piłkarzom Gryfa Słupsk nie udało się trafić do siatki rywali. Fot. Łukasz Capar
W meczu 23. kolejki III ligi bałtyckiej, na stadionie przy ulicy Zielonej Gryf Słupsk zremisował 0:0 z sąsiadem w tabeli Cartusią Kartuzy. Zobacz magazyn 4-4-2 z fragmentami meczu.

Gryfici mogli objąć prowadzenie już w 3 minucie meczu, ale Szymon Gibczyński po podaniu Pawła Kryszałowicza strzelił tuż obok bramki. Po kwadransie gry żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Oleszczuk, choć trener gości Adam Adamus był zdania, że powinna to być kartka czerwona. Po tym faulu strzał z rzutu wolnego broni Paweł Waśków. Póżniej gra toczyła się głównie w środku pola. Gryfici nie byli tak szybcy jak zwykle, odczuwając trudy gier co kilka dni (Cartusia miała tydzień przerwy). W 30 minucie po rzucie rożnym główkował Artur Sarna, Maciej Czyżniewski minął się z piłką, ale niestety z linii bramkowej wybił ją Ireneusz Stencel. Goście natychmiast skontrowali i Waśków interweniował po strzale Artura Formeli. W światło bramki strzał oddał też Adam Pietras. Słupszczanie mogli się cieszyć z prowadzenia schodząc do szatni. W 42 minucie jednak Czyżniewski obronił soczysty strzał Kryszałowicza z 20 metrów.

20 minut drugiej części meczu to również głownie walka w środku pola. Dopiero w 66 minucie słupszczanie wypracowali sobie klarowną sytuację. W kierunku bramki popędził Gibczyński, ale w ostatniej chwili wybił go z rytmu obrońca Cartusii i posłał piłkę niestety obok słupka. Minutę potem z rogu w słupek trafił Paweł Waleszczyk. W 76 minucie gola strzelają goście, ale na szczęście sędzia odgwizduje spalonego. Sześć minut potem w poprzeczkę trafił Piotr Karasiński. Końcówka należała do Michała Mytycha. Strzelił silnie z około 20 metrów, ale Czyżniewski znakomicie obronił wybijając piłkę na rzut rożny.

żółte kartki: Oleszczuk (Gryf); Mach (Cartusia) czerwona kartka: Mach (90)

Gryf: Waśków - Oleszczuk (80 Siarnecki), Szałek, Sarna, Bielecki, Wiech (46 Świdziński), Pietras (69 Polakowski), Waleszczyk, Gibczyński, Stasiak, Kryszałowicz (73 Mytych).

Cartusia: Czyżniewski - Grzędzicki, Banaszak (90 Cyman), Stencel, Mach, Rubin, Kordyl, Bubienko, Karasiński, Formela (62 Dawidowski), Domjan.

Kolejny mecz Gryf rozegra w środę o godzinie 17.30 na stadionie przy ulicy Zielonej. Rywalem będzie Astra Ustronie Morskie.

W innym dzisiejszym meczu:

Astra Ustronie Morskie - Rega Trzebiatów 0:1 (0:1)
Grzegorz Wawreńczuk (40)

pozostałe mecze w sobotę:

Orkan Rumia - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0)
Rafał Siemaszko (16, 39), Grzegorz Niciński (48)
Błękitni Stargard Szczeciński - Chemik Police 1:0 (0:0)
Sebastian Inczewski (71)
Kaszubia Kościerzyna - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
Piotr Kwietniewski (68) (Kaszubia nie wykorzystała 2 rzutów karnych)
Energetyk Gryfino - Dąb Dębno 2:0 (1:0)
Łukasz Aleksandrowicz (16, 83)
Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)
Patryk Buława (11)
Darzbór Szczecinek - Piast Choszczno 1:4 (0:1)
Grzegorz Hałuszka (86) - Joshua Pepple (44), Tomasz Bejuk (79), Marcin Przybylski (84), Jarosław Piskorz (90)

W tabeli prowadzi Chojniczanka (43 punkty) przed Regą (42). Gryf jest czwarty (32), Cartusia piąta (też 32), a Bytovia zajmuje 14 miejsce z 18 punktami.