Gryf Słupsk - Chemik Police 4:0 (3:0)

Marcin Kozłowski strzelił drugą bramkę dla Gryfa.
Marcin Kozłowski strzelił drugą bramkę dla Gryfa. Fot. Łukasz Capar
W meczu 25. kolejki III ligi Pomorze, na stadionie przy ulicy Zielonej Gryf Słupsk pokonał Chemika Police 4:0 (3:0). Zobacz zdjęcia ze spotkań w Słupsku i Bytowie.
W meczu III ligi Pomorze, Bytovia Bytów pokonala Darzbór Szczecinek 5:0 (2:0).

Bytovia Bytów - Darzbór Szczecinek 5:0 (2:0)

16. Darzbór Szczecinek 24 13 20:64

1:0 Szymon Gibczyński (24), 2:0 Marcin Kozłowski (32), 3:0 Szymon Gibczyński (41), 4:0 Łukasz Stasiak (79)

Gryf: Waśków - Oleszczuk, Polakowski, Szałek, Bielecki (56 Pluta), Michał Mytych, Pietras (28 Świdziński), Waleszczyk, Kozłowski (73 Wiech), Stasiak, Gibczyński.

Chemik: Rusek - Janicki, Bieniek, Jóżwiak, Maniak, Baranowski (67 Gogarowski), Szmit (46 Górski), Kołodziejski (46 Sobczak), Krawiec (40 Skrętny), Hajdukiewicz, Wydurski.

Kolejny dobry mecz na koncie zespołu trenera Wojciecha Polakowskiego. Słupszczanie rozpoczęli ostrożnie próbując nowego ustawienia. Dwukrotnie spod nóg Szymona Gibczyńskiego i Pawła Waleszczyka wybijali policcy obrońcy. Następna próba przyniosła efekt. Mateusz Bielecki podał do Marcina Kozłowskiego, który zagrał do środka pola karnego. Piłkę przyjął Łukasz Stasiak, ale została mu wybita. Wpadła wprost pod nogi Gibczyńskiego, który nie namyślając się długo przymierzył pokonując Ruska.

Po paru minutach było już 2:0. Polakowski krótko zagrał z rzutu rożnego do Kozłowskiego, który podprowadził sobie piłkę i silnie uderzył z 11 metrów w długi dolny róg bramki. Kolejna bramka padła po rozegraniu Waleszczyka od którego otrzymał piłkę Gibczyński i tym razem z prawej strony pola karnego trafił do siatki. Po przerwie dwa razy spróbowali ataku goście. W 48 minucie z pierwszej piłki obok słupka uderzył Damian Górski, a kwadrans potem groźną sytuację wyjaśnił wykopem Bartłomiej Oleszczuk. Gryfici dążyli do poprawienia wyniku. W 74 minucie tuż nad poprzeczką strzelał Waleszczyk, a pięć minut potem ustalono wynik tego spotkania. Najpierw z ponad 20 metrów w słupek trafił Michał Szałek, a odbitą piłkę wbił z trzech metrów Stasiak.