Gryf Słupsk - Dąb Dębno 0:2, Energetyk Gryfino - Bytovia Bytów 1:1

Po miesiącu przerwy na boisku wystąpił Paweł Kryszałowicz. Nie udało mu się w meczu z Dębem zdobyć gola. Fot. archiwum
W meczach 27. kolejki III ligi Pomorze, Gryf Słupsk przegrał z Dębem Dębno 0:2 (0:1), a Bytovia Bytów zremisowała z Energetykiem w Gryfinie 1:1 (0:1).

16. Darzbór Szczecinek 26 13 22:72

Słupszczanie do tego spotkania przystąpili bardzo osłabieni. Nie było napastników Szymona Gibczyńskiego, Łukasza Stasiaka, Patryka Pytlaka, nie było też trenera Wojciecha Polakowskiego przebywającego z kadrą Polski w beach soccera na turnieju w Moskwie.

W 6 minucie do bramki trafił Paweł Kryszałowicz, ale sędzia odgwizdał spalonego. Kilka minut potem gola mógł strzelić Paweł Waleszczyk, ale jego wejście i strzał z prawej strony zatrzymał Tomasz Judkowiak. Potem gra toczyła się głównie w środku pola, a piłkarze obu drużyn nie zagrozili sobie wzajemnie. Bardziej emocjonująco zrobiło się w końcówce pierwszej połowy. Sam na sam z Mariuszem Ratajczykiem wyszedł w 39 minucie Łukasz Dłubis, ale słupski golkiper spisał się doskonale. W odpowiedzi nastąpiła szybka kontra, Mateusz Wiech zakręcił obrońcą w polu karnym, ale jego strzał niestety odbił się od nóg innego. Głową strzelał też Artur Sarna, ale piłkę z bramki wybił jeden z piłkarzy Dębu. Co nie udało się gospodarzom, wykorzystali goście. Łukasz Dłubis z woleja z 16 metrów przymierzył tuż przy słupku i w obozie gości wybuchła wielka radość.

Dwie minuty po przerwie mógł wyrównać Kryszałowicz, który opanował wysoko bitą piłkę, jednak obronił jego strzał Judkowiak. Świetną okazję w 66 minucie miał Bartłomiej Oleszczuk po rzucie rożnym. Niestety z trzech metrów uderzył głową nad poprzeczką. Gryfici walczyli do końca o wyrównanie, ale bez efektu. W ostatniej minucie fatalny błąd przy wybiciu piłki popełnił Atrur Sarna, piłkę przejął Paweł Majewski i skierował piłkę do bramki.

Gryf Słupsk - Dąb Dębno 0:2 (0:1)

0:1 Łukasz Dłubis (43), 0:2 Paweł Majewski (90)

Gryf: Ratajczyk - Oleszczuk, Szałek, Sarna, Bielecki, Wiech (46 Pluta), Pietras, Świdziński (62 Michał Mytych), Kozłowski, Kryszałowicz, Waleszczyk.

Dąb: Judkowiak - Dudek, Całko, Pejski, Sanecki, Norsesowicz, Niparko (63 Swędra), Kowalski (87 Laska), Jarecki (90 Kotus), Majchrzak, Dłubis (79 Majewski).

Energetyk Gryfino - Bytovia Bytów 1:1 (0:0)

0:1 Wojciech Pięta (45), 1:1 Łukasz Deptuła (73)

Bytovia: Oszmaniec - Pufelski, Cierson, Kasperowicz, Bryndal, Kobiella (80 Kraska), Wirkus, Pięta (78 Cech), Ciemniewski, Chylewski (85 Toczek), Paraficz (46 Rekowski).

Pozostałe wyniki:

Cartusia Kartuzy - Chemik Police 1:0 (1:0)
Arkadiusz Kordyl (27 - karny)
Błękitni Stargard Szczeciński - Piast Choszczno 3:0 (1:0)
Przemysław Filocha, Daniel Hackiewicz, Tomasz Królak
Rega Trzebiatów - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (1:0)
Robert Śliwiński (17)
Astra Ustronie Morskie - Chojniczanka Chojnice 2:3
Orkan Rumia - Gryf Wejherowo 3:0 (1:0)
Rafał Siemaszko (34, 88), Michał Smarzyński (82)
Kaszubia Kościerzyna - Darzbór Szczecinek 4:0

Pocieszeniem dla słupskich kibiców może być dzisiejsze zwycięstwo Gryfa II PGK. Słupszczanie w meczu na szczycie klasy A pokonali w Bruskowie Wielkim Swe-Pol Link 2:0 (1:0). Jeśli jutro nie wygra Leśnik Cewice z Granitem Kończewo, gryfici będą mogli już świętować awans do klasy okręgowej. Warto dodać, że w drużynie z Bruskowa wystąpił znany z dawnych boisk trzecioligowych, były gryfita Adam Sokołowski.

Swe-Pol Link Bruskowo Wielkie - Gryf II PGK Słupsk 0:2 (0:1)

0:1 Amadeusz Szpiter (5), 0:2 Bartłomiej Dziuban (48)

Swe-Pol Link: Więcek - Sokołowski, Szudobaj, Zduniak, Adamski, Żyliński (70 P.Żyszkiewicz), M.Klimczuk, P.Klimczuk, Waluś (46 Hrankowski), Zagórowski, Klepacz (75 Słowacki).

Gryf II PGK: Waśków - Kóniczuk, Wesołowski, Rudzikiewicz, S.Schulz, Snochowski (88 Podgórny), Piekarski, Szendrak, Gruchot (79 Bednarczyk), Szpiter (79 Mateusz Mytych), Dziuban.