Gryf Słupsk - Gryf Tczew 3:0 (zdjęcia, wideo)

Gryf pewnie wygrał na własnym stadionie 3:0. Szymon Gibczyński strzelił jedną z bramek. Łukasz Capar
W meczu 15. kolejki III ligi bałtyckiej Gryf Słupsk pokonał Gryfa Tczew 3:0 (2:0).
Gryf Slupsk- Gryf 2009 Tczew 3-0 (2-0) Gryf Slupsk- Gryf 2009 Tczew 3-0 (2-0)

Gryf Słupsk- Gryf 2009 Tczew 3-0 (2-0)

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gryfitów. Długą piłkę zagrał Paweł Ettinger do biegnącego lewą stroną Krzysztofa Biegańskiego. Słupski napastnik z boku pola karnego z lekkością, jakby od niechcenia kopnął zewnętrzną częścią buta i piłka odbijając się od słupka wpadła w "okienko" bramki gości. Gol godny wielkich stadionów.

Chwilę potem atakował Szymon Gibczyński, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Łukasz Krymowski obronił strzał z dystansu Macieja Melera. W 16 minucie indywidualną akcję przeprowadził Biegański i Damian Janiszewski obronił jego strzał w krótki róg. Następnie słupski golkiper wypiąstkował na róg uderzenie z 25 metrów Sławomira Riebandta. Na 2:0 podwyższył strzałem głową z 4 metrów Gibczyński z podania Patryka Pytlaka. Pięć minut potem ponownie próbował Biegański. Piłka po jego strzale z 17 metrów minimalnie minęła słupek. Tuż przed przerwą strzelec pierwszego gola mógł zdobyć kolejnego. W sytuacji sam na sam lepszy jednak był Janiszewski. Niecelny strzał z dystansu oddał jeszcze Paweł Klimek, a tuż nad poprzeczką główkował Ettinger.

Po przerwie gra długo toczyła się w środku pola, gryfici kontrolowali przebieg meczu. W 69 minucie Gibczyński zagrał do Biegańskiego. Jego pierwszą próbę zdołał zablokować Michał Lepczak, ale słupski zawodnik poprawił się, ograł Lepczaka i strzałem po ziemi z 16 metrów podwyższył na 3:0. Chwilę potem jedyna w tej połowie groźna akcja pod bramką słupskiego Gryfa. Po rzucie rożnym goście trafiali jednak w swoich kolegów. Najpierw Marcin Chyła w Andrzeja Borysa, a następnie Krystian Kiwatrowski w Jakuba Poźniaka. Potem już tylko atakowali słupszczanie. Strzał Pytlaka został zablokowany, a po główce Ettingera złapał piłkę Janiszewski. Tuż nad poprzeczką z 20 metrów strzelał też Tomasz Piekarski. W 79 minucie znakomitą okazję do podwyższenia wyniku miał Biegański, który odebrał piłkę obrońcy, podciął ją nad wybiegającym bramkarzem, ale nie trafił w bramkę. Kolejną dobrą okazję miał też Gibczyński, ale zbyt długo zwlekał, aż w końcu strzelił płasko obok słupka. Przed meczem kontuzji doznał Jakub Solecki, dlatego też nie wystąpił w tym spotkaniu. Za tydzień Gryf zagra na własnym boisku z Orkanem Rumia.

Gryf Słupsk - Gryf Tczew 3:0 (2:0)

1:0 Krzysztof Biegański (7), 2:0 Szymon Gibczyński (28 - głową), 3:0 Krzysztof Biegański (69)

żółte kartki: Stepień - Lepczak

Gryf Słupsk: Krymowski - Njoya, Ettinger, Prusaczyk, Andrychowski, Pytlak, Stępień (61 Witucki), Klimek, Świdziński (74 Piekarski), Biegański (81 Pawluczenko), Gibczyński (84 S.Schulz).

Gryf Tczew: Janiszewski - Holz, Podbereźny, Lepczak, Staniszewski (50 Chyła), Meler, Riebandt (64 Resmerowski), Borys, Kiwatrowski, Tutkowski (77 Nowaczyk), Nagórski (46 J.Poźniak).