Gryf Słupsk - Gwiazda Karsin 5:3 (zdjęcia). Pozostałe wyniki IV ligi

Trzy punkty wywalczyli piłkarze Gryfa Słupsk, choć do przerwy nie było tak różowo i wygrywała Gwiazda.

Najpierw goście strzelili gola po kontrze, jednak szybko wyrównał Majcher po zamieszaniu i uderzeniu z 5 metrów. Przed przerwą jednak błąd obrony i gol dla Gwiazdy. Po przerwie gryfici wyszli odmienieni, a gole strzelone w trzy minuty ustawiły spotkanie. Najpierw po zamieszaniu Nałęcz trafił z 9 metrów, a później szybkie gole Majchera (ładny strzał z narożnika pola karnego), Amoaha (wbiegł w pole karne ogrywając obrońców i strzelił w długi róg) oraz Mikołajczyka (wyszedł sam na sam i również strzelił w długi róg). Wynik ustalono po karnym za zagranie ręką Piechowskiego.

Kolejna porażka Jantara Ustka. Najpierw jednak trafił Fedorow po akcji lewą stroną i strzale z 18 metrów po krótkim rogu. W drugiej połowie po dośrodkowaniu z wolnego z boku „szesnastki” Miecznikowski uderzył z 6 metrów, instynktownie obronił bramkarz, piłka odbiła się od poprzeczki i wbił z metra Sadowski. Potem Miecznikowski strzelił z 16 metrów, a piłka odbiła się rykoszetem. Przy stanie 2:1 dla Gedanii niestety rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Wójcik. Niepowodzeniem zakończył się mecz Lipniczanki. W starciu z liderem gospodarze nie mieli wielu szans. W 1. minucie napastnik Lipniczanki wpadł w pole karne, ale naciskany nie zdołał wywalczyć rzutu karnego. Bramki dla Cartusii padały po błędach w obronie zespołu z Lipnicy.

Pogoń Lębork w 5. kolejce IV ligi uległa na własnym stadionie Powiślu Dzierzgoń 2:3. To już czwarta porażka lęborczan w tym sezonie.

Trener Walkusz wypróbował w meczu nowe ustawienie na dwóch napastników i trzech obrońców. Za zdobywanie bramek odpowiedzialni byli Podkański z Kostuchem. Na obronie zagrał tercet Kliński, Musuła i Kozerkiewicz. W bramce po raz pierwszy w tym sezonie pod nieobecność z powodu obowiązków zawodowych Katzora i Labudy stanął Rafał Łapigrowski.

- Zagraliśmy ofensywnym ustawieniem, chcieliśmy zawalczyć tylko o 3 punkty. Dopóki realizowaliśmy założenia taktyczne graliśmy dobrze. Dowodem tego była otwierająca bramka Przemka Kostucha w 21. minucie gry. Przełomowym momentem była bramka na 1:1 po fatalnym błędzie Łapigrowskiego. Od początku sezonu borykamy się z obsadą bramki, to już trzeci zawodnik, który zagrał na tej pozycji od początku sezonu - relacjonuje spotkanie trener Waldemar Walkusz.

Wyrównującą bramkę zdobył po pół godzinie gry Mateusz Pietrzyk. 4 minuty później było już 1:2 po bramce Patryka Lewandowskiego. Ten sam zawodnik trafił też do siatki pod koniec spotkania. W drugiej połowie na boisku pojawił się Śmigielski, Janowicz i Siłkowski. W doliczonym czasie gry porażkę zmniejszył Wiktor Miotk, ładnie uderzając z 20 metrów.

Gedania Gdańsk - Jantar Ustka 6:3 (2:1)
0:1 Oleksandr Peres Fedorow (8), 1:1 Przemysław Żukowski (10), 2:1 Paweł Pianka (29), 3:1 Bartosz Zalewski (53), 4:1 Bartosz Zalewski (61), 4:2 Dawid Sadowski (78), 5:2 Artur Ziemblewicz (84), 6:2 Karol Szopiński (86), 6:3 Maciej Miecznikowski (88)

Jantar: P.Wójcik - Fedorow, B.Oleszczuk, Juśkiewicz (46 Sienkiewicz), Sadowski, Brzostowicz (54 Hyjek), M.Dawid, K.Dawid (62 Łukasik), Granosik, Miecznikowski, K.Wójcik.

Gryf Słupsk - Gwiazda Karsin 5:3 (1:2)
0:1 Frymark (24), 1:1 Marcjan Majcher (27), 1:2 Frymark (40), 2:2 Bartłomiej Nałęcz (55), 3:2 Majcher (70), 4:2 Joseph Amoah (72), 5:2 Damian Mikołajczyk (73), 5:3 Borowski (90-k.)

Gryf: Kędzia - D.Więckowski, Hołowienko, Piechowskilll (90), Amoah, Nałęcz (76 Dąbrowski), Piekarski (81 Janikiewicz), Szmytkiewicz (61 Sz.Mytych), W.Barnik, D.Mikołajczyk, Majcher (76 Klimas).

Lipniczanka Lipnica - Cartusia Kartuzy 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Paweł Rypel (21), 0:2 Paweł Rypel (30), 0:3 Marcin Adamkiewicz (58-karny)
Lipniczanka: Oleszkiewicz - Pipka-Lipiński, Czajkowski, Pranczk, Szultka, Chylewski, Chojnacki, Kuik-Studziński, Pufelski, Wojach, Rzepiński.

Pogoń Lębork - Powiśle Dzierzgoń 2:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Przemysław Kostuch (21), 1:1 Mateusz Pietrzyk (30), 1:2 Patryk Lewandowski (34), 1:3 Patryk Lewandowski (79), 2:3 Wiktor Miotk (94)

Pogoń: R.Łapigrowski - Kliński, Musuła, Kozerkiewicz, Jeruć, Miszkiewicz, Iwański (64 Siłkowski), Kwaśnik (50 Śmigielski), Miotk, Podkański (76 Janowicz), Kostuch.

Pozostałe wyniki: Kaszubia Kościerzyna - Stolem Gniewino 1:1, GKS Przodkowo - GKS Kowale 4:1 (dwa gole Łukasz Stasiak), Lechia II Gdańsk - Wikęd Luzino 2:2, Arka II Gdynia - Wda Lipusz 5:2, Jaguar Gdańsk - Wierzyca Pelplin 1:3.