Gryf Słupsk - Orkan Rumia 2:1 (wideo)

Artur Sarna mógł zdobyć gola, ale po jego strzale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Archiwum
W meczu 26. kolejki III ligi piłkarze walczącego o utrzymanie Gryfa Słupsk pokonali trzeciego w tabeli Orkana Rumia 2:1 (1:1).

16. Orlęta Reda 26 14 17 - 51

Gryfici natarli już od początku spotkania. Tym razem w podstawowym składzie zabrakło Pawła Waleszczyka, którego zastąpił doświadczony (189. ligowy mecz) Adam Pietras. Już na początku gryfici zaczęli zagrażać bramce Orkana, ale bramkarz gości, Adam Duda skutecznie radził sobie z atakami gospodarzy.

Zatrzymał Krzysztofa Biegańskiego oraz wyłapał groźne dośrodkowanie, a następnie próbę z najbliższej odległości Marcina Kozłowskiego. W 17 minucie rzut rożny wykonał Sebastian Kamiński, piłkę w pole karne wbił Adam Prusaczyk, a z 12 metrów strzałem w długi róg wyprowadził Gryfa na prowadzenie Wojciech Sterczewski. Pięć minut potem Biegańskiemu za bardzo uciekła piłka. Następnie po wolnym Kamińskiego strzałem głową trafił piłką w poprzeczkę Artur Sarna. Końcowy kwadrans należał do drużyny gości. Silnie wstrzelił piłkę w pole karne Błażej Adamus, a niefortunnie interweniował Prusaczyk kierując ją do własnej bramki. Kolejną dobrą okazję mieli rumianie. Po strzale Michała Smarzyńskiego piłka o centymetry minęła słupek.

Już na początku drugiej połowy mogło i powinno być 2:1 dla gryfitów. Duda wypuścił piłkę po strzale Sterczewskiego z wolnego. Futbolówka po dobitce Karola Świdzińskiego odbiła się od słupka, a następnie od głowy Kozłowskiego i wyszła poza pole gry. Przez kolejne kilkanaście minut grano głównie w środku pola po czym ponownie natarli gryfici. Dobry strzał oddał Kamiński. Indywidualną akcją popisał się Biegański, skręcił kilku obrońców i spod linii końcowej wyłożył futbolówkę Tomaszowi Piekarskiemu, który na boisku pojawił się kilka minut wcześniej. Szał radości na trybunach, tym większy, gdy podano wiadomość o porażce Energetyka w Dębnie. Gryfici starali się nie dopuszczać gości do sytuacji strzeleckich. Osłabli dopiero w końcówce. Ogromne szczęście mieli gospodarze najpierw w 88 minucie, gdy praktycznie z kilku metrów do pustej bramki nie trafił głową Roland Kazubowski, a następnie dwie minuty potem potężny strzał z dystansu Smarzyńskiego minął minimalnie "okienko" bramki słupskiej. W końcówce trener Grzegorz Wódkiewicz dał szansę debiutu dwóm wychowankom Gryfa - Grzegorzowi Rzadkiewiczowi i Szymonowi Schulzowi, młodszemu bratu Łukasza, kilka lat temu grającemu w drużynie słupskiej.

Gryf Słupsk - Orkan Rumia 2:1 (1:1)

1:0 Wojciech Sterczewski (17), 1:1 Adam Prusaczyk (32 - samobójcza), 2:1 Tomasz Piekarski (68)

Żółte kartki: Biegański - Kazubowski

Widzów: 700

Gryf: Krymowski - Sterczewski, Sarna, Prusaczyk, Andrychowski, Kozłowski, Świdziński (63 Piekarski), Pietras (61 Waleszczyk), Kamiński (90 S.Schulz), Pytlak, Biegański (90 Rzadkiewicz).

Orkan: Duda - Dubicki, Kowol, Meler, Szweda, A.Stępień (72 Prinz), Bodzak, Smarzyński, Adamus, Kazimierczak, Kazubowski.