Gryf Słupsk pokonał Bytovię II Bytów 6:0 (wideo, zdjęcia)

od 16 lat
Piłkarze słupskiego Gryfa zwyciężyli w meczu IV ligi pomorskiej z zapleczem I ligowej Bytovii Bytów 6:0. Gryf po rundzie jesiennej jest liderem w IV lidze.

Gryf Słupsk - Bytovia II Bytów 6:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Damian Mikołajczyk (19), 2:0 Oskar Zieliński (31-karny), 3:0 Oskar Zieliński (36), 4:0 Michał Szałek (57-głową), 5:0 Damian Mikołajczyk (66), 6:0 Damian Mikołajczyk (83-głową)

21 - Kamil Gołębiewski obronił rzut karny wykonywany przez Krzysztofa Kropidłowskiego

Gryf: Gołębiewski - Felisiak, Szałek, Piekarski, Amoah (61 D.Więckowski), K.Bednarczyk (72 Kopciński), Wańdzio (61 Szmytkiewicz), Piekarski, Zieliński, W.Barnik (76 Sosnówka), D.Mikołajczyk.

Bytovia II: .K.Wolski - K.Zblewski (61 Syldatk), Wdowiak, Stenka, Jeżewski (46 Czapiewski), Chajecki, Kaba, P.Wolski, Hendryk, Hebel, Kropidłowski.

Piłkarze Gryfa Słupsk utrzymali fotel lidera rozgrywek, nie dając żadnych szans rezerwom Bytovii. Słupszczanie grali bez kilku podstawowych zawodników, jak Fabian Słowiński i Łukasz Stasiak. Słupszczanie prowadzenie objęli w 19. minucie. Prostopadłą piłkę zagrał Wojciech Barnik, a Damian Mikołajczyk przepchał się przez obrońców w polu karnym i spokojnym strzałem pokonał Krzysztofa Wolskiego. Chwilę potem jednak w polu karnym faulował Jarosław Felisiak. Świetnie jednak w bramce spisał się Kamil Gołębiewski i obronił strzał Krzysztofa Kropidłowskiego. Kolejne dwa gole to zasługa Oskara Zielińskiego. Najpierw wykorzystał rzut karny, a potem po jego strzale popełnił błąd Wolski, przepuszczając piłkę. Niezłą okazję miał też Kacper Bednarczyk, ale posłał piłkę obok słupka. W 57. minucie ładnie rozegrał piłkę Tomasz Piekarski, a z prawej dośrodkował Zieliński. Kapitanowi Michałowi Szałkowi pozostało jedynie przyłożyć głowę do strzału w długi róg. Potem ponownie prostopadłe dogranie w pole karne Piekarskiego i Mikołajczyk bez problemu z kilku metrów trafił do siatki.

Dwie okazje po strzałach głową miał Szałek. Najpierw jego próbę obronił Wolski, a kolejna trafiła w poprzeczkę. Wynik po podaniu z prawej strony od Jarosława Felisiaka i strzale z 5 metrów ustalił Mikołajczyk, kompletując hattricka. Wcześniej słupski napastnik trafił z kilku metrów w interweniującego Wolskiego.

Trzy punkty zdobyła lęborska Pogoń. Początek spotkania to rywalizacja w środku ciężkiego boiska bez wielu klarownych sytuacji. W 16. minucie refleksem popisał się Labuda, broniąc uderzenie z 20 metrów Słumińskiego. 28. minuta to z kolei rajd skrzydłem młodego Michora i wrzutka do Węglińskiego. Ten uderzył w bramkarza Aniołów. Kilka minut później kąśliwy strzał w kierunku bramki Wojtowicza oddał Iwański. Piłka minęła o kilka centymetrów lewy słupek. W 43. minucie Iwański przechwycił piłkę w środku boiska i pobiegł w kierunku bramki gospodarzy. Ograł obrońców Aniołów i uderzył celnie na bramkę. W 57. minucie na bramkę uderzył Gracjan Miszkiewicz. Wybitą futbolówkę dobrze opanował Jakub Michor i podwyższył na 2:0. Ostatnie pół godziny to wymiana licznych ciosów. Swoją skuteczność potwierdził Słumiński, który przechwycił piłkę po błędzie lęborskiego obrońcy i strzelił z bliska kontaktową bramkę.

Klęski w Gdyni doznali ustczanie. W 40. minucie trener Janusz Rzeszutko dokonał ciekawego manewru, wprowadzając grającego do tej pory w bramce Wojciecha Wilhelma do gry w polu, zmieniając kontuzjowanego obrońcę. Nie mogło to jednak zmienić oblicza gry. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę.

Anioły Garczegorze - Pogoń Lębork 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Przemysław Iwański (43), 0:2 Jakub Michor (57), 1:2 Mateusz Słumiński (62)

Anioły: Wojtowicz - Narewski, Trawiński, Drzazgowski, Formela (85 F. Tomasiewicz), Staszczuk, Sidorl (62 Stanischewski), Łapigrowski, Smolarek, Karpiński (62 B. Tomasiewicz), Słumiński.

Pogoń: Labuda - Kliński, Szymański, Nowakowski, Kochanek, Janowicz, Musuła, Michor (90 Miotk), Iwański (85 Atanacković), Węglińskil (81 Stankiewiczl), Miszkiewicz (89 Bigus).

Arka II Gdynia - Jantar Ustka 9:0 (5:0)

Bramki: Norbert Hołtyn (11, 29-głową, 80, 84), Karol Danielak (27), Dawid Szałecki (32, 63), Jakub Poręba (40), Mateusz Gułajski (54).

Arka II: Krzepisz - Sulewski (46 Rumiński), Lengiewicz (68 Matys), Maghoma, Klimczak, Danielak (46 Gułajski), Szałecki (71 Matejek), Sołdecki, Markiewicz, Poręba, Hołtyn.

Jantar: Wilhelm - Żebrowski, Zborowski (40 Przychoda), Wasiuk, Kaszuba, K.Dawid, Brzozowski, Klimas, Hyjek, Czubak, Miecznikowski.

Pozostałe wyniki: Kaszubia Kościerzyna - Orkan Rumia 1:0, Powiśle Dzierzgoń - GKS Kowale 1:2, Grom Nowy Staw - Wikęd Luzino 4:0, Gedania Gdańsk - Wda Lipusz 3:0, Jaguar Gdańsk - Lechia II Gdańsk 1:1, GKS Przodkowo - GKS Kolbudy 1:0. Do rozegrania pozostał mecz Orkan - Lechia II - 1 grudnia.