Gryf Słupsk pokonał Gwardię w Koszalinie 3:2 (1:1)

Dawid Jaśkiewicz
Bardzo dobrze w kolejnym meczu sparingowym poradzili sobie zawodnicy Gryfa Słupsk. W Koszalinie liderzy IV ligi pokonali trzecioligową Gwardię 3:2 (1:1).

Na początku meczu więcej do powiedzenia mieli zawodnicy z Koszalina trenowani przez byłego szkoleniowca słupszczan Tadeusza Żakietę. Stworzyli sobie doskonałą sytuację, ale Kamil Gołębiewski wybronił instynktownie.

Gryfici starali się grać z kontry. Stracili gola jednak po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie w pole karne. Strzał głową i piłka odbiła się od słupka. Sytuację chciał ratować Daniel Piechowski i zagrał za pole karne, jednak wprost pod nogi doświadczonego Daniela Wojciechowskiego, który trafił do pustej bramki.

Prowadzenie koszalinian nie utrzymało się jednak długo.

Słupszczanie wykonali rzut wolny z 22. metra. W poprzeczkę trafił Damian Mikołajczyk. Piłkę odbitą strącił jednak Jarosław Felisiak, a Michał Szałek uderzył potężnie z kilku metrów nie do obrony dla bramkarza Gwardii Hartleba.

Gryfici mieli bardzo dobre pół godziny drugiej połowy. Ich ataki raz po raz nękały obronę gwardzistów. Już po kilku minutach słupszczanie objęli prowadzenie. Po wyrzucie z autu piłkę otrzymał Łukasz Stasiak, który zagrał do Mikołajczyka prostopadle, a ten podaniem za linię obrony uruchomił szybkiego Oskara Zielińskiego. Słupski pomocnik nie zmarnował sytuacji sam na sam i przelobował bramkarza Gwardii. Gryfici nie rezygnowali z dalszych ataków. Kolejny z nich zakończył się następną bramką.

Zagraną piłkę na lewą stronę przejął Wojciech Barnik. Podciągnął nieco w stronę pola karnego, utrzymał się w dryblingu na 16. metrze i z boku zagrał w pole karne, a na biegu w samo okienko trafił Łukasz Stasiak. To była bardzo piękna akcja gryfitów.

Na pięć minut przed końcem, po rzucie rożnym, dośrodkowanie koszalinian na 10. metr zakończył celnym strzałem głową zawodnik testowany.

Słupszczanie w kolejnym meczu sparingowym 16 lutego o godz. 12.00 zagrają z Leśnikiem Manowo (stadion ul. Zielona).

GWARDIA KOSZALIN - GRYF SŁUPSK 2:3 (1:1)

1:0 Daniel Wojciechowski (30), 1:1 Michał Szałek (37), 1:2 Oskar Zieliński (54), 1:3 Łukasz Stasiak (65), 2:3 zawodnik testowany (85-głową)

Gwardia: Hartleb - Bachleda, Wojciechowski, Stańczyk, Gołojuch, Szygenda, zawodnik testowany, Ginter, Bednarski, Karbowiak, Drzewiecki oraz Łącki, Dulewicz, Szwak, Wasilewski, Szczypek, Czyżewski, zawodnik testowany, Cybula.

Gryf: Gołębiewski - Amoah, Piechowski, Szałek, D.Więckowski (46 Szmytkiewicz), Felisiak (66 D.Więckowski), Jendruch (46 Zieliński), Szmytkiewicz (30 Stasiak), W.Barnik (66 Jendruch), Zieliński (30 K.Bednarczyk), D.Mikołajczyk.