Gryf Słupsk pokonał Pomorze Potęgowo 2:0 (wideo)

Pomorze (żółto-niebieskie koszulki) przegrało w Słupsku z Gryfem 0:2.
Pomorze (żółto-niebieskie koszulki) przegrało w Słupsku z Gryfem 0:2. Łukasz Capar
Na sztucznym boisku przy ulicy Zielonej spotkały się zespoły czwartoligowego Gryfa Słupsk i trzecioligowego Pomorza Potęgowo. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:0 (1:0).

W zespole Pomorza testowanych było dwóch zawodnikow: 19-letni wysoki stoper Szymon Zając z Gryfa Wejherowo oraz 21-letni obrońca Bartosz Pionk z Bałtyku Gdynia.

Było widać, że słupszczanie łapią ponownie formę, którą błyszczeli w końcówce rundy jesiennej. W pierwszej połowie groźniejsi byli gryfici. Łukasz Stasiak minimalnie chybił po uderzeniu głową, ale już w następnej akcji nie pomylił się, wykorzystując w 26 minucie podanie Dominika Kaczmarka. Dobry strzał Mariusza Węglińskiego wybronił Patryk Kotłowski. Tuż po przerwie (51 minuta), dośrodkowanie Bartosza Stępnia z rzutu rożnego zamienił na gola Damian Jarowski po strzale głową. Goście stworzyli dwie okazje. Łukasz Kwaśnik uderzył tuż obok słupka, a próbę Radosława Roeske wybronił Łukasz Szuciło.

Gryf następny sparing rozegra w Słupsku w sobotę (godz. 15.00) z III-ligowym Leśnikiem Manowo, a Pomorze także w sobotę (godz. 16.00), ale w Lęborku z IV-ligowym Wikędem Luzino.

Gryf Słupsk - Pomorze Potęgowo 2:0 (1:0)
1:0 Łukasz Stasiak (26), 2:0 Damian Jarowski (51 - głową)

Gryf: Gołębiewski (46 Szuciło) - S.Schulz (46 Baranowski), Bobrowski, Jarowski (76 Marciniak), Gobalia (46 K.Ulanowski), Kozłowski (46 Wyka), Kaczmarek (46 Telus), Świdziński (69 S.Schulz), D.Mikulski (46 B.Stępień), Węgliński (46 K.Oblizajek), Stasiak (69 Kozłowski).

Pomorze: Kotłowski - Iwański, Zając, Kleser, Pionk, D.Mikołajczyk, Roeske, Pietrzyk, Formela, M.Mikołajczyk, Patyk oraz Bukowski, Sawicki, R.Ulanowski, Solczak, Kwaśnik, Siarnecki, Piasecki.