Gryf Słupsk pokonał Stolem Gniewino 4:3 (wideo, zdjęcia)

Jarosław Stencel [email protected]
Gryf Słupsk pokonał Stolem Gniewino
Gryf Słupsk pokonał Stolem Gniewino Łukasz Capar
Noc i dzień. Tak wyglądały dwie połowy spotkania w meczu 24. kolejki IV ligi rozegranego na stadionie przy ulicy Zielonej. Po bardzo słabych 60 minutach i rewelacyjnych 30 Gryf Słupsk pokonał Stolem Gniewino 4:3 (0:2).

W pierwszej połowie gryfici „grali” tak, że chyba już nigdy słupscy kibice nie chcieliby takiej gry widzieć. Z kolei po przerwie, zwłaszcza przez końcowe 30 minut, zupełnie inaczej - tak grających skutecznie i ekonomicznie gryfitów chcielibyśmy oglądać zawsze.

5a7505bf-8971-7433-cd46-9d63e47d5fc2,18c32818-a11c-2201-a225-e9141e34bde5

Pierwszy gol padł po błędzie Michała Szałka przy wybiciu. Natychmiast prostopadłe podanie otrzymał Nowakowski i nie dał szans Michałowi Kędzi. Tuż przed przerwą słupszczanie po rzucie rożnym stracili kolejnego gola. Wymiana piłek głowami zakończyła się strzałem z bliska przez Sobczyńskiego. Gryfici nie byli w stanie odpowiedzieć groźniejszą akcją. Do siatki trafił wprawdzie w 19. minucie Damian Tofil, ale sędzia odgwizdał faul. Wśród gryfitów mnożyły się niecelne zagrania. W 60. minucie faulowany w polu karnym był Tomasz Slusarz i wszystko się odmieniło. Słupszczanie zagrali prawie ze 100-proc. skutecznością. Karnego wykorzystał, a następnie wyrównał po rzucie rożnym w swoim stylu w krótki róg Łukasz Stasiak. Za chwilę Stasiak uderzył na bramkę, a dobił z bliska Slusarz. Chwila niepewności, gdy wyrównał Dampc, dobijając piłkę odbitą od słupka. Ostatni głos należał jednak do Marcjana Majchera. Strzelił w długi róg i euforia.

GRYF SŁUPSK - STOLEM GNIEWINO 4:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Jakub Nowakowski (12), 0:2 Paweł Sobczyński (45-głową), 1:2 Łukasz Stasiak (60-karny), 2:2 Łukasz Stasiak (72-głową), 3:2 Tomasz Slusarz (74), 3:3 Mateusz Dampc (83-głową), 4:3 Marcjan Majcher (88)

Gryf: Kędzia - D.Więckowski (34 S.Schulz), Staniaszek, Szałek, Amoah, W.Wójcik (74 K.Bednarczyk), Wandziol, Jendruchl (46 Słowiński), Slusarzl, Tofil (58 M.Majcher), Stasiak.

Stolem: Olszowiec - Jezierski, Wańczuk, Lisowskil, Zabłotni, Koszałka (62 Behrendt), Kankowski (77 Maciołek), Patok, A.Klarecki, Nowakowski (72 Dampc), Sobczyński (77 Patelczyk).