Gryf Słupsk przegrał pierwszy sparing tego lata

W Koszalinie spotkali się piłkarze trzecioligowego Bałtyku i czwartoligowego Gryfa Słupsk. Ta konfrontacja zakończyła się zwycięstwem wyżej notowanych gospodarzy, którzy ostatecznie po dziewięćdziesięciu minutach rywalizacji w słonecznych warunkach pokonali gryfitów 3:0 (0:0).

W Koszalinie spotkali się piłkarze trzecioligowego Bałtyku i czwartoligowego Gryfa Słupsk. Ta konfrontacja zakończyła się zwycięstwem wyżej notowanych gospodarzy, którzy ostatecznie po dziewięćdziesięciu minutach rywalizacji w słonecznych warunkach pokonali gryfitów 3:0 (0:0). Strzelcy goli: Jakub Janasik, Mateusz Czapłygin i Kamil Lichmański. Dla słupskiego zespołu był to pierwszy sparing tego lata w ramach przygotowań do nowego sezonu 2019/2020.

Gryf wystąpił w składzie: Kędzia, Bachleda, testowany, Panasiuk, Więckowski, Warniełlo, Jendruch, testowany, Szymon Mytych, Dąbrowski, Słowiński. Na zmiany weszli: bramkarz Dybowski i zawodnicy w polu: Klimas, Majcher, Ludkiewicz, testowany, Mikołajczyk, Jakub Janikiewicz, Paweł Janikiewicz. - W składzie było sporo nowych graczy, którym bacznie się przyglądałem. To eksperymentalne zestawienie i w dodatku bez podstawowych graczy z poprzedniego sezonu. W pierwszej połowie nasza postawa wyglądała nieźle. Po przerwie nastąpiły rotacje kadrowe i gra nieco siadła. Dały o sobie znać braki kondycyjne. Koszalinianie wykorzystali błędy i straciliśmy trzy bramki - ocenił Grzegorz Bednarczyk, trener Gryfa Słupsk. Drugi sparing gryfici rozegrają w najbliższą sobotę (20 lipca) o godz. 10 w Bruskowie Wielkim. Tam słupszczanie skonfrontują siły z sycewicką Spartą.

Gryf Słupsk zwycięzcą Regionalnego Pucharu Polski!