Gryf Słupsk remisuje ze Stolemem Gniewino [zdjęcia]

Gryf Słupsk remisuje ze Stolemem Gniewino 3:3. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Gryf Słupsk remisuje ze Stolemem Gniewino 3:3. Zapraszamy do galerii zdjęć. Fot. Krzysztof Piotrkowski
Kolejne porażki w IV lidze zaliczyli na swoje konto piłkarze Jantara Ustka, Lipniczanki Lipnica i Pogoni Lębork. Punkt zdobył za to Gryf Słupsk.

W Lipnicy prowadzenie dla zespołu Lipniczanki zdobył Kamil Pranczk po rzucie rożnym. Prowadzenie dla gospodarzy utrzymało się tylko kwadrans. Po dobrej akcji całego zespołu Powiśla wyrównał znany z pomorskich stadionów 39-letni Robert Felski. Ten sam napastnik pokarał gospodarzy jeszcze raz osiem minut później. Choć Lipniczanka starała się wyrównać, to ataki te kończyły się niepowodzeniem. Na domiar złego po akcji Pietrzyka gospodarze strzelili gola samobójczego. Goście kontrolowali spotkanie do końca meczu. W doliczonym czasie gry sędzia dla nich podyktował jeszcze rzut karny. Pechowym strzelcem okazał się Piotr Sobieraj, który trafił w poprzeczkę.

- Pierwsza połowa wyrównana z naszą przewagą. Byliśmy więcej przy piłce, prowadząc grę. Kacper Dawid z 16 metrów po długim rogu uderzył na 1:0. Gospodarze stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry i z głowy z 8 metrów wyrównali pod poprzeczkę - mówił z kolei o meczu w Kartuzach Mirosław Iwan, trener Jantara Ustka. Kluczowym momentem meczu był rzut karny. Później zabrakło komunikacji w obronie ustczan. Na pocieszenie gol Miecznikowskiego.

Wiele emocji było w Słupsku. Gryfici przegrywali w 88. minucie meczu 2:3. Jednak po desperackich atakach wyrównał w doliczonym czasie gry Krzysztof Wańdzio.
Kolejną porażkę zanotowali piłkarze Pogoni Lębork.

Gryf Słupsk - Stolem Gniewino 3:3 (2:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Wachowiak (21), 1:1 Damian Mikołajczyk (26-głową, as. Jendruch), 2:1 Damian Mikołajczyk (44-karny, faul na Majcherze), 2:2 Paweł Sobczyński (49), 2:3 Mateusz Dampc (89), 3:3 Krzysztof Wańdzio (90 - as. Klimas). Gryf: Kędzia - Amoah, Piechowski, Wańdzio, Więckowski (86 Hołowienko), Piekarski, Jendruch, Majcher (71 Dąbrowski), Nałęcz (80 Klimas), Bednarczyk (61 Sz.Mytych), Mikołajczyk.

Cartusia Kartuzy - Jantar Ustka 4:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Kacper Dawid (40), 1:1 (44-głową), 2:1 (52-karny), 3:1 (65), 4:1 (75), 4:2 Maciej Miecznikowski (90).
Jantar: P.Wójcik - Sadowski, M.Dawid, Fiedorow, Oleszczuk, Granosik, M.Żebrowski (55 Szwakiel), K.Dawid, K.Wójcik (80 B.Brzostowicz), Miecznikowski, Juśkiewicz.

Lipniczanka Lipnica - Powiśle Dzierzgoń 1:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Kamil Pranczk (15), 1:1 Robert Felski (30), 1:2 Robert Felski (38), 1:3 samobójcza (68)
Lipniczanka: Oleszkiewicz - Cybula, Czajkowski, Pranczk, Pupka-Lipiński, Górski, Wojach, Szultka, Pufelski, Chylewski, Rzepiński.

Pogoń Lębork - GKS Kowale 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 (44), 1:1 Przemysław Kostuch (60 - as. Kwaśnik), 1:2 (88). Pogoń: Labuda - Kliński, Kostuch, Musuła, Miotk (71 Michor), Kozerkiewicz (78 Śmigielski), Dobek (55 Kwaśnik), Miszkiewicz, Atanacković (61 Janowicz), Iwański, Podkański.

Pozostałe wyniki: Arka II Gdynia - Jaguar 5:0, Lechia II Gdańsk - Wierzyca 2:3, Gedania - Gwiazda 0:0, Kaszubia - Wikęd 2:1, GKS Przodkowo - Wda 4:0.