Gryf Słupsk - Sokół Wyczechy 6:2 (wideo, zdjęcia)

Gryf Słupsk - Sokół Wyczechy 6:2
Gryf Słupsk - Sokół Wyczechy 6:2 Łukasz Capar
W spotkaniu 23. kolejki IV ligi pomorskiej, Gryf Słupsk wysoko wygrał z Sokołem Wyczechy, pokonując ten zespół 6:2 (2:1).

Spotkanie odbywało się wskutek opadów deszczu na grząskiej murawie. Początkowo dobrze spisywali się na niej piłkarze gości, którzy objęli prowadzenie. Po akcji prawą stroną uderzył zawodnik Sokoła, Michał Kędzia wypiąstkował, ale nabiegający doświadczony Karol Sadzik solidnie przymierzył.

Słupszczanie początkowo nie mogli dobrze wejść w mecz. W 7 minucie gola zdobył Adrian Solczak, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Tylko 7 minut goście cieszyli się z prowadzenia. Dośrodkowanie Karola Świdzińskiego przejął Daniel Piechowski i z kilku metrów wyrównał. Tuż przed przerwą kopia akcji i tym razem głową bramkę zdobył Tomasz Slusarz.

Na drugą połowę wybiegł młody napastnik Paweł Powideł i był to znakomity ruch trenera Grzegorza Bednarczyka. Powideł ustrzelił hattricka, jednej bramki nie uznał mu sędzia, raz też trafił w słupek. Drugiego swego gola w tym meczu po indywidualnej akcji strzelił jeszcze Slusarz.

Gryf Słupsk - Sokół Wyczechy 6:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Karol Sadzik (25), 1:1 Daniel Piechowski (32), 2:1 Tomasz Slusarz (42-głową), 3:1 Tomasz Slusarz (50), 4:1 Paweł Powideł (56), 4:2 Łukasz Kościan (58), 5:2 Paweł Powideł (62), 6:2 Paweł Powideł (87)

żółte kartki: Piechowski, D.Mikulski, Felisiak - Kościan

Gryf: Kędzia - D.Więckowski, Felisiak (61 Pelowski), Bobrowski, Lange, Slusarz (74 Marszałek), Świdziński, Tofil (70 D.Mikulski) , Piechowski, Solczak, D.Mikołajczyk (46 Powideł).

Sokół: Szymecki - Mateblowski, Zych (72 Podgórski), Sadzik, Hnc (46 Mucha), Dołgowski, Łacko, Jaroszyński, Mycyk (46 Krawczuk), Kościan, A.Sobczak.

W pozostałych meczach środowych: Jaguar Gdańsk - Gedania Gdańsk 5:2, Wierzyca Pelplin - Kaszubia Kościerzyna 1:0