Gryf Słupsk wygrał turniej w Jezierzycach w ostatniej sekundzie (wideo)

sten
W turnieju zwyciężył Gryf Słupsk.
W turnieju zwyciężył Gryf Słupsk. Jarosław Stencel
Zwycięstwem III-ligowego Gryfa Słupsk zakończył się VIII Halowy Turniej o Puchar Prezesa Stali Jezierzyce.

Kolejne miejsca zajęły: Karol Pęplino, Stal Jezierzyce i na czwartym miejscu Wybrzeże Objazda oraz GTS Czarna Dąbrówka. Nie dojechał zespół SwePol Link Bruskowo Wielkie.

Ostatni mecz świetnie zorganizowanego turnieju dostarczył wiele emocji. Przez pierwsze osiem minut utrzymywał się wynik bezbramkowy. Potem pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Górniewicz, a kolejną bramkę zdobył Paweł Gorzała. Na ostatnie dwie minuty gryfici wycofali z bramki Daniela Libigockiego, a liczbę graczy "w polu" wzmocnił Wojciech Sterczewski. Szybko dało to efekt w postaci kontaktowego gola zdobytego przez Tomasza Ciemniewskiego. Słupszczanom udało się wyrównać po golu w ostatniej sekundzie, którego zdobył Paweł Szutenberg.

Mecze trwały 15 minut każdy. Najlepszym strzelcem turnieju został Marcin Strzębała - 8 goli. Najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Petrusa.

Wybrzeże - GTS 1:1
1:0 Baczyk, 1:1 Sobisz

Stal - Gryf 3:4
1:0 Perlański, 1:1 K.Oblizajek, 2:1 Wereszczyński, 2:2 Ciemniewski, 3:2 M.Jurczuk, 3:3 Szutenberg, 3:4 Szutenberg

Karol - GTS 2:1
1:0 Gołąb, 1:1 Kulik, 2:1 Wypych

Stal - Wybrzeże 7:5
1:0 Strzębała, 2:0 Strzębała, 3:0 M.Jurczuk, 3:1 Piątkowski, 3:2 Kubicki, 4:2 Wereszczyński, 5:2 Wereszczyński, 5:3 Piątkowski, 5:4 Skrzypkowski, 5:5 Piątkowski, 6:5 Strzębała, 7:5 Strzębała

Gryf - GTS 5:1
1:0 Giersz, 2:0 Waluś, 3:0 Szutenberg, 4:0 S.Schulz, 5:0 Waluś, 5:1 Rusiecki

Wybrzeże - Karol 0:2
0:1 Wypych, 0:2 Mikłaszewicz

Stal - GTS 5:1
1:0 Strzębała, 2:0 Strzębała, 2:1 Sobisz, 3:1 M.Jurczuk, 4:1 Strzębała, 5:1 Strzębała

Gryf - Wybrzeże 5:0
1:0 Giersz, 2:0 Sterczewski, 3:0 Sidor, 4:0 Świdziński, 5:0 Świdziński

Stal - Karol 2:2
0:1 K.Petrus, 1:1 Pakuła, 1:2 K.Petrus, 2:2 Pakuła

Karol - Gryf 2:2
1:0 Górniewicz, 2:0 Gorzała, 2:1 Ciemniewski, 2:2 Szutenberg