Gryf tylko remisuje w Sopocie (zdjęcia). Wyniki IV ligi

Osiem bramek padło na stadionie Ogniwa Sopot. Jaguar Gdańsk zremisował z Gryfem Słupsk 4:4.

Bramki: 0:1 Łukasz Stasiak (21), 0:2 Łukasz Stasiak (25), 0:3 Łukasz Stasiak (29), 1:3 Roman Zalow (34), 1:4 Łukasz Stasiak (47), 2:4 Jacek Sobczyk (57), 3:4 Roman Zalow (83-wolny), 4:4 Kamil Kinas (90)

Jaguar: Skrzypoczka - Bujak, Chiczewski (61 Kinas), Dembek, Filas (46 Szydłowski), Jakub Letniowski (56 Roda), Pietruszewski, Prusaczyk (61 Ogrodowicz), Sobczyk, W.Szymański, Zalow.

Gryf: Kędzia - Mordal (85 Jendruch), Bobrowski, Piechowski, Staniaszek, S.Schulz (58 D.Więckowski), Solczak, Świdziński (75 W.Wójcik), Slusarz, D.Mikołajczyk (68 D.Mikulski), Stasiak.

W pierwszym kwadransie przewagę osiągnęli słupszczanie. Były zalążki dobrych akcji, ale brakowało dokładnego dogrania. Zespół zaczął grać agresywnym pressingiem i dało do efekt w ciągu kilku minut.

Bardzo szybko hattricka skompletował Łukasz Stasiak, który rozgrywał dwójkowe i trójkowe akcje z Damianem Mikołajczykiem, Adrianem Solczakiem i Tomaszem Slusarzem. Słupszczanie zaczęli grać nieco swobodniej. Chwilę później jednak nie ustrzegli się błędu. Mała nieuwaga, stracona piłka w środkowej części boiska i gola zdobyli gospodarze.

Po przerwie bardzo szybko Stasiak zdobył czwartego gola po indywidualnej akcji w swoim stylu, gdy na szybkości, po starciu z obrońcą zakończył ją celnym uderzeniem.

Trzybramkowe prowadzenie już na początku powinno dać potrzebny spokój drużynie. Znów jednak, jak w spotkaniu w Miastku ze Startem, Gryf kompletnie się zaciął i po bardzo prostych błędach zaczął tracić gole.

Najpierw Jaguar trafił z kontry. Następnie zabrakło krycia indywidualnego i po prostej stracie w środku pola złapał w pół zawodnika gospodarzy na 18. metrze Maciej Staniaszek. Zawodnik Jaguara przymierzył nad murem pod poprzeczkę. Ostatnia bramka stracona po rzucie rożnym. Za krótkie wybicie obrońców Gryfa, nie było ataku i utrzymania się przy piłce. Gracze Jaguara dograli do boku, a po strzale Kamila Kinasa piłka przeszła pod nogami Stasiaka i zaskoczyła Michała Kędzię. Wcześniej okazje mieli jeszcze Stasiak i Mikołajczyk, lecz nie potrafili ich wykorzystać.

- Zadaję sobie pytanie, co się stało po 50. minucie. Być może zmiany, których dokonałem, były nietrafne i zburzyły nasz monolit - powiedział Grzegorz Bednarczyk, trener Gryfa.

Wyniki 16. kolejki: Drutex-Bytovia II Bytów - Kaszubia Kościerzyna 0:1, Cartusia Kartuzy - Orkan Rumia 1:2, Gedania Gdańsk - GKS Kolbudy 0:3, Powiśle Dzierzgoń - Stolem Gniewino 1:1, Grom Nowy Staw - Pogoń Lębork 4:0, Radunia Stężyca - Sokół Wyczechy 12:0, Wikęd Luzino - Anioły Garczegorze 0:0, Start Miastko - Arka II Gdynia 1:1.

W tabeli prowadzą Radunia i Grom z 40 punktami. Gryf jest trzeci - 31, Pogoń szósta - 28, 9. Anioły - 20, 15. Bytovia II - 14, 16. Start - 14, 18. Sokół - 3 punkty.