Gryf Wejherowo - Gryf Słupsk 0:2 (0:1) (wideo)

Paweł Sikorski
Krzysztof Biegański z Gryfa Słupsk główką kieruje piłkę do bramki.
Krzysztof Biegański z Gryfa Słupsk główką kieruje piłkę do bramki. Artur Stencel
Gryf Słupsk pewnie pokonał na wyjeździe swojego imiennika z Wejherowa 2:0. To był ostatni mecz słupskiej drużyny w tym roku. Zobacz też pozostałe wyniki w trzeciej lidze i tabelę.

Zawodnicy ze Słupka dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Byli aktywniejsi i stwarzali zagrożenie akcjami ofensywnymi. O sile ognia słupszczan przekonał się bramkarz wejherowskiej drużyny w 11. Minucie, kiedy po strzale Gibczyńskiego piłka trafiła w słupek.

Trzy minuty później było już 1:0 dla gości. Gola głową zdobył Krzysztof Biegański.

Zawodnicy obu drużyn próbowali wpisać się na listę strzelców, jednak albo podopieczni Wódkiewicza byli nieskuteczni i brakowało im ostatniego celnego zagrania, albo znakomicie w bramce spisywał się Krymowski, który kilka razy wybronił z opresji drużynę znad Słupi.

Wynik udało się podwyższyć na kwadrans przed końcem meczu. Wojciech Sterczewski oddał mierzony strzał z rzutu wolnego i było 2:0.

W ostatnich kilkunastu minutach słupszczanie przeprowadzili dwie akcje, jednak nieskuteczne. Wejherowianie rzucili się do odrabiania strat, ale nie udało im się zmniejszyć strat i kolejne 3 punkty powędrowały do Słupska.

Gryf Wejherowo - Gryf Słupsk 0:2 (0:1)
Biegański 14', Sterczewski 77'

Gryf Wejherowo: Duda, Kochanek, Kostuch, Wicki, Sobczyński, Kotwica, Kołc, Felisiak, Oleszczuk, Krzemiński, Toporkiewicz.

Gryf Słupsk: Krymowski, Sterczewski, Ettinger, Dworacki, Njoya, Kozłowski, Świdziński, Witucki, Stępień, Biegański, Gibczyński.