Gryfici stawali na pudle

12 medali wywalczyli judocy Gryfa Słupsk podczas Turnieju judo im.A.Reitera w Gdańsku. W zawodach tych wystartował 400 zawodników z 34 klubów z Pomorza ,a podopieczni Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora potwierdzili swoje nieprzeciętne możliwości. Judo Gryf Słupsk

Najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Mikołajczyk, która była bezkonkurencyjna w kategorii 63 kg. Na wyróżnienie w grupie młodzików zasłużył Jakub Nieznalski(42 kg),który stoczył 4 walki (3 wygrane przed czasem) i wywalczył brązowy medal. Kuba w każdej walce pokonywał swoich rywali wykonując różne,bardzo efektowne techniki judo.

W kategorii dzieci na podkreślenie zasługuje postawa Bartosza Unijata (30 kg),który stoczył 6 walk ( 4 wygrane) oraz Marcin Wójcik ( 36 kg),który miał aż 7 walk ( 6 wygranych). Zawodnicy ci startowali w najliczniejszych kategoriach wagowych,w których startowało po 40 judoków. Bartosz ostatecznie zajął 7 m-ce ,natomiast Marcin wywalczył brązowy medal.

Dziewczęta z Gryfa coraz pewniej i skuteczniej walczą na tatami.Aż pięć młodych judoczek ze Słupska stanęło na podium.