Gryfici z medalami

(res)
Patryk Kastner zdobył srebrny medal.
Patryk Kastner zdobył srebrny medal. Archiwum
Ponad 1000 zawodników wzięło udział w V Memoriale Judo im. Jigoro Kano w Luboniu. W zmaganiach startowali zawodnicy z Polski i reprezentanci Francji, Niemiec i Czech.

Słupszczanie z Gryfa-3 zdobyli 7 medali. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dzieci. W rocznikach 2001/2002 medal wywalczył tylko Michał Nawrot (39 kg), który w pojedynku o brązowy medal zmierzył się z kolegą klubowym Dymitrem Janczylikiem.Zwyciężył Nawrot, a Dymitr musiał zadowolić się piątym miejscem.

W rocznikach 2003/2004 wyśmienicie walczył Dawid Prusiecki (30 kg), który, aby zdobyć brązowy medal, musiał stoczyć aż siedem walk (wygrał sześć z nich).

Bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Mikołajczyk (46 kg) - zdobywczyni srebra. Jej bilans to pięć walk (cztery wygrane). Pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Szaniawska (+46 kg), drugie Zuzanna Perkowska (34 kg). W Luboniu walczyli także juniorzy młodsi. Tutaj dwa krążki przypadły Tomaszowi Błońskiemu (55 kg - pierwsze miejsce), który w drodze do finału stoczył cztery pojedynki (2 wygrane przed czasem). W finale spotkał się z reprezentantem Francji Tai Licent. Błoński od początku narzucił rywalowi swój styl. Wykonał swoją ulubioną akcję techniczną (seoi-nage), a następnie zastosował podcięcie zewnętrzne, rzucając Francuza na plecy i zakończył walkę przed czasem. Srebro zdobył Patryk Kastner (60 kg). Jego bilans to cztery walki wygrane (trzy z nich przed czasem). Judoków Gryfa-3 czeka teraz ważny start w Bytomiu, w Pucharze Polski juniorów młodszych.