Gryfita Łukasz Bielawa ze Słupska został wicemistrzem Polski młodzików

Trener Lidiusz Kazior był zadowolony z postawy Łukasza Bielawy i jego srebrnego medalu Fot. TS Judo Gryf Słupsk
Zawodnik Łukasz Bielawa z Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk wywalczył srebrny medal w mistrzostwach Polski młodzików, które zakończyły się w Pile. Słupski judoka rywalizował w kategorii wagowej do 60 kilogramów. Gratulujemy!

W dwudniowych mistrzostwach Polski młodzików w Pile do rywalizacji w judo przystąpiło prawie 600 młodych dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze listopadową imprezę z minionego weekendu będzie wspominał Łukasz Bielawa (rocznik 2006). Dlaczego! Bo był w znakomitej formie i w końcowym rozrachunku został wicemistrzem Polski. Słupszczanin walczył w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 60 kg, w której udział wzięło 74 judoków. Ł. Bielawa stoczył sześć walk, wygrywając pięć pojedynków. Tylko w finałowej potyczce o złoto gryfita uległ Bartoszowi Płoskiemu (Lemur Warszawa). Ostatecznie słupski judoka musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Słupszczanin walczył bardzo efektownie i skutecznie. Cztery walki wygrał przed czasem, a to świadczy też o tym, że Łukasz Bielawa to bardzo dobry technicznie i taktycznie judoka.

Tegoroczny wicemistrz Polski trenuje judo w słupskim klubie od ośmiu lat. Aktualnie jest uczniem pierwszej klasy Zespołu Szkół "Elektryk" im. Noblistów Polskich w Słupsku. Gratulacje młodemu judoce ze Słupska złożył nowy Rashad Hasanov, trener kadry narodowej seniorów.

Pozostali słupscy judocy i judoczki z Gryfa walczyli bardzo odważnie i ambitnie, ale nie osiągnęli sukcesów medalowych. Dziewiąte miejsce zajął Jakub Martyna (50 kg). Na dwunastej pozycji sklasyfikowano Weronikę Urbaniak (63 kg). Na walkach eliminacyjnych mistrzostwa zakończyły Zuzanna Martyna (52 kg) i Oliwia Szycko (63 kg). Dwunaste miejsce wywalczyła w kategorii do 57 kg Natalia Miszkurka (Orzeł Kończewo).