Grzegorz Hilarecki triumfował w drugim turnieju w Słupsku

W słupskiej świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy al. H. Sienkiewicza rozegrano drugi turniej szachowy P-15 w ramach X Grand Prix Słupska. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu czterech zawodników. W tym gronie poza Polakami byli też przedstawiciele Ukrainy i Białorusi.

W niedzielnych zawodach X Grand Prix Słupska w najwyższej formie był Grzegorz Hilarecki. Słupski szachista ugrał 7 punktów. Tym samym został zwycięzcą. Za Hilareckim na kolejnych miejscach na podium uplasowali się też słupscy szachiści. Drugi był Michał Gulbiński, a trzeci Dymitr Zarzecki. Obaj zgromadzili po 6,5 pkt. Na czwartej pozycji uplasował się Damian Wenelski (Malechowo) - 6 pkt. Piątą lokatę wywalczył Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) - 6 pkt. Po dwóch turniejach w klasyfikacji generalnej liderem jest słupszczanin M. Gulbiński, który ma na koncie 55 punktów. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań na 64 polach czuwał sędzia główny Brunon Studziński ze Słupska.

X Grand Prix Słupska realizowany jest w ramach projektu "Organizacja imprez miejskich w grach logicznych 2022" dofinansowanego ze środków miasta Słupska. Za organizację tej cyklicznej imprezy szachowej odpowiedzialny jest Integracyjny Klub Sportowy Zryw Słupsk. Trzeci turniej z tego cyklu zaplanowany jest na 9 kwietnia (sobota). Gry będą od godz. 10.