Gwardia Koszalin - Gryf Słupsk 1:0 (zdjęcia, wideo)

red
Gwardia Koszalin wygrała z Gryfem Słupsk 1:0
Gwardia Koszalin wygrała z Gryfem Słupsk 1:0 Wojciech Kukliński / gk24
Gryf Słupsk przegrał swój pierwszy wiosenny mecz. Gwardia Koszalin zyskała punkty.

To było derby w wielkim stylu: przynajmniej ze strony kibiców (których na stadionie było 1700), którzy dopingiem i oprawą uświetnili to spotkanie.

Pierwsza i ostatnia bramka w tym meczu padła zaledwie kilka minut po rozpoczęciu: Gwardia prowadziła po strzale z ok. 30 m Pazdura, który wykorzystał silny wiatr. Piłka spadła tuż za Krymowskim i wpadła do bramki.

Piłka nożna III liga Gwardia Koszalin - Gryf Słupsk 1:0 ZDJĘCIA

Dalej już Gryf próbował kontrować. Zespół prowadziła determinacja, ale ostatecznie zabrakło dokładności. W 31. minucie bramce gospodarzy zagroził Biegański, który strzelał z 15 metrów. Niestety piłka przeszła obok bramki.

5. min Gwardia po strzale Leszka Pazdura prowadzi 1:0. Koszalinianie grali uważnie w obronie w pierwszej połowie. Często wyprzedzali rywali. Potrafili także dobrze rozegrać swoje akcje. Brakowało natomiast pomysłu na wykończenie tych akcji. Często te ataki były rwane i przypadkowe.

Gryf w pierwszych 45. minutach zrobił lepsze wrażenie. Potrafił składnie zaatakować i wypracował sobie kilka groźnych sytuacji. W sumie Gwardia prowadzi po dobrym strzale Leszka Pazdura.

Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku. Gwardia miała jeszcze parę okazji, ale żadnej nie wykorzystała. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 1:0.

To pierwsza przegrana w tym roku Gryfa Słupsk, za to pierwsza wygrana na wiosnę Gwardii Koszalin.