Haker zamienił życie czterech rodzin ze Słupska w koszmar

Katarzyna Sowińska :katarzyna.sowińska@mediaregionalne.pl
10-letnia Ala boi się chodzić do szkoły, dziewczynka była adresatką wiadomości o treściach pedofilskich, dręczyciel groził jej również śmiercią.Od niedawna prześladowca używa do przesyłania wiadomości nowego przekaźnika – telewizora.
10-letnia Ala boi się chodzić do szkoły, dziewczynka była adresatką wiadomości o treściach pedofilskich, dręczyciel groził jej również śmiercią.Od niedawna prześladowca używa do przesyłania wiadomości nowego przekaźnika – telewizora. Krzysztof Piotrkowski
Przez dwa lata podgląda, podsłuchuje, wysyła esemesy m.in. o treściach pedofilskich, włamuje się do komputerów, telefonów, a nawet do telewizorów. Policja jest bezradna.

Kilkanaście osób każdego dnia żyje w lęku o swoje życie i zdrowie. Nieznana i wciąż nieuchwytna osoba wysyła na numery telefonów komórkowych esemesy o treściach pedofilskich, wiadomości z groźbami, podgląda i podsłuchuje, włamuje się do komputerów, dzwoni.

Od niedawna rodzina pani Moniki (nazwisko do wiadomości redakcji) dostaje również wiadomości w telewizorze - na ekranie pojawiają się obraźliwe tek­sty. Tajemniczy prześladowca zna każdy krok słupszczan. Wie, o czym rozmawiają, gdzie wychodzą, w co się ubierają, w tym jaką bieliznę noszą dziewczynki, co jedzą. Wie również, w jakich ławkach w szkole siedzą dzieci.

- Bardzo się wszyscy boimy - mówi pani Monika. - Codziennie odprowadzam córkę do szkoły i przyprowadzam ją po lekcjach. Dziecko ma silne bóle brzucha na tle nerwowym.

Córka pani Anity (nazwisko do wiad. red) - 13-let­nia Kasia - przez rok panicz­nie bała się wychodzić z domu i uczyła się indywidualnie w domu, pozostaje rów­nież pod stałą opieką psy­chologa.

Panie Monika i Anita są załamane bezsilnością słupskiej policji i poprosiły naszą redakcję o pomoc. Pomoc obiecało także warszawskie Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji, na adres którego nękane rodziny wysłały listy, w których dokładnie opisują swoją dramatyczną sytuację.

- Od dwóch lat żyjemy w piekle - mówi roztrzęsiona i zdenerwowana pani Anita. - Słupska policja jest nieudolna, nie mogę tego inaczej określić. W moim przekonaniu nic nie zrobiono lub zrobiono bardzo niewiele, żeby nam pomóc. Owszem, u sąsiadów przeprowadzono poszukiwania sprzętu szpiegującego, jednak nic nie wykryto. Jednak u mnie i u mojej mamy, która również jest prześladowana, nie szukano. Nie sprawdzono naszych komputerów, chociaż zatrudniony przeze mnie prywatnie informatyk potwierdził, że mam w komputerze oprogramowanie szpiegujące.

Pierwsze dochodzenie zostało umorzone w ubiegłym roku. Powód? Niewykrycie sprawcy. W tej chwili trwa kolejne postępowanie. Rzecznik słupskiej policji przyznaje, że sprawa jest trudna i bardzo nietypowa. Pierwsza taka w Słupsku i prawdopodobnie jedyna taka w Polsce.

- Prowadzimy wielowątkowe działania - zapewnia Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. - Po raz pierwszy zetknęliśmy się z takimi metodami. W grę wcho­dzi stalking, czyli uporczywe, złośliwe nękanie, groźby karalne, a także kradzież impulsów. Kontaktowaliśmy i kontaktujemy się na bieżąco z najwyższej klasy specjalistami na co dzień zajmującymi się cyberprzestępczością.

Próbujemy ustalić, jakimi technikami posługuje się sprawca. Jest to jednak skomplikowane, pomimo to pracujemy nad sprawą bardzo intensywnie. Mogę tylko dodać, że nie ma przestępstw doskonałych, każdy przestępca zostawia jakiś ślad, który prędzej czy póź­niej doprowadzi do schwytania, mam nadzieję, że tak będzie w tym przypadku.

Ludzie uważają nas za wariatów

Trudno uwierzyć, że wszystko, o czym opowiadają zdesperowani ludzie, jest prawdą. A jednak. Wszystko zaczęło się dwa lata temu. W styczniu 2010 r.

- Najpierw były głuche telefony - opowiada pani Anita. - To nas nie zaniepokoiło aż tak bardzo. Któregoś dnia zadzwoniła do mnie zdenerwowana mama, twierdząc, że jej telefon komórkowy, leżący na stole, sam dzwoni na telefon stacjonarny. Od tego momentu wszystko poszło lawinowo. Moja córka Kasia, wówczas jedenastoletnia, chodziła do klasy z Marysią, siostrzenicą pani Moniki. Nagle wszyscy zaczęliśmy dostawać esemesy, obrzydliwe, wulgarne, o treściach pedofilskich i z przerażającymi groźbami.

Wiadomości wysyłane były z naszych własnych telefonów lub z numerów z egzotycznych miejsc, na przykład z Bali czy z Kanady. Próby zablokowania telefonu u operatora spełzły na niczym. Według danych firmy Orange telefon był zablokowany, niestety, wciąż dzwonił i wciąż przychodziły wiadomości. Nasze rachunki drastycznie wzrosły. Zmieniałam startery - bezskutecznie. W ciągu kilku minut potrafił wysłać sto wiadomości.

Treść przysyłanych esemesów budzi przerażenie: "Ala ty s... wje... ci nóż pod szkołą", "Ala masz ładną d..." "Wejdę do domu i zabiję wam psa, a was okradnę".

Prześladowca wie, co w danym momencie robią, w której części mieszkania się znajdują, w co są ubrani.

- Wiedział nawet, jaką cór­ka ma bieliznę - opowiada dalej pani Anita. - Podglądał też moją mamę i babcię. Co bardziej przerażające - wie, w jakich ławkach w klasie siedzą dzieci, zna nauczycieli, imiona kolegów i koleżanek, zna intymne szczegóły z życia naszych znajomych.

Dręczyciel wielokrotnie potwierdzał, że słupszczanie poddawani są inwigilacji w każdym miejscu.

- Byłyśmy na działce z Marysią - mówi babcia Marysi i Ali . - Wyszłyśmy już z działki, kiedy Marysia dostała esemesa: "zapomniałaś książek". Skąd to wiedział?

Pani Dorota, siostra Moniki, również ofiara ataków szaleńca, niedawno urodziła dziecko. Stres i strach o życie najbliższych wpłynęły na jej zdrowie.

- Lekarz w Ustce zapytał mnie, dlaczego mam tak wysokie ciśnienie - mówi kobieta. - Odpowiedziałam, że boję się o dzieci, ponieważ prześladuje nas haker. Lekarz nie uwierzył i chciał odesłać mnie na oddział psychiatryczny. Przekonała go dopiero rozmowa z moim mężem. Jestem wyczerpana, ten człowiek zrujnował nam życie.

Od niedawna prześladowca ma nowy sposób na przekazywanie wiadomości rodzinom.

- Przejął panowanie nad naszym telewizorem - mówi pani Monika. - Nagle na ekranie zaczęły pojawiać się wiadomości. Któregoś dnia, po powrocie do domu, zapytałam ojca, gdzie jest mama, natychmiast na ekranie pojawił się napis - mama poszła do Vectry.

O problemie poinformowaliśmy Vectrę - operatora nękanych rodzin.

- Włamanie w sygnał telewizyjny Vectry nie jest możliwe bez nieupoważnionej ingerencji w dekoder cyfrowy abonenta - informuje Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy firmy Vectra. - Sieć Vectry składająca się ze światłowodów, kabli i różnych urządzeń jest stale monitorowana na wypadek włamania. Cyfrowy sygnał docierający do dekodera w mieszkaniu abonenta jest kodowany i ma dodatkowe zabezpieczenia, na przykład dla programów erotycznych. Skontaktujemy się z poszkodowanymi, aby zaproponować wymianę dekodera i dokonać sprawdzenia podejrzanego sprzętu. Policja nie kontaktowała się z nami w tej sprawie.

Zapytany przez nas emerytowany oficer policji (dane do wiadomości redakcji) jednoznacznie skomentował działania słupskich funkcjonariuszy w sprawie:

- Rzecz wymaga zaangażowania poważnych środ­ków i specjalistów, a takimi słupskie jednostki nie dysponują - powiedział nam męż­czyzna. - Niestety, policjanci tkwią w statystykach i dokumentach, zamiast działać. Nie pojmuję, dlaczego spra­wa tak długo nie ma rozwiązania. Wystarczyłyby chęci i pismo z prośbą o pomoc do wyspecjalizowanych służb. Osobiście polecałbym zainteresować sprawą Centralne Biuro Śledcze. Możemy zakładać, że ktoś posiadający takie umiejętności i sprzęt stanowi również potencjalne zagrożenie dla bezpieczeń­stwa państwa.

Wideo

Komentarze 168

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mariusz

Ja byłem w takim piekle przez 3 tyg. była dziewczyna osiągnęła swój cel i "urojenia" się skończyły ;d

G
Gość

to nie haker, tylko cracker. czytajcie definicje zanim cos napiszecie.

k
korek

gangstalking.

 

G
Gość

Wisz do Googla: Hakerzy włamali sie do komputerów Sorosa  ...

 

Jest pociecha , świadomość Polaków narasta

Z portalu Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów wpis Janusza Korwina Mikke

 

INFO: Hakerzy włamali się do komputerów organizacji prowadzonych przez p. Georga Sorosa, amerykańskiego spekulanta żydowskiego pochodzenia - podaje prawy.pl.

 

Hakerzy wykradli ponad 2,5 tys. plików. Portal podkreśla, że ich zawartość jest porażająca. Organizacje te starały się bezpośrednio ingerować w życie polityczne i społeczne, często działając na granicy prawa. Np. jedna z organizacji w Chorwacji miała tak stymulować społeczeństwo, aby zapobiec wybraniu do PE nieprawomyślnych kandydatów. Inne projekty miały na celu zniechęcanie obywateli do głosowania na partie prawicowe i eurosceptyczne.

Działalność w tym kierunku podjęła np. Fundacja Stefana Batorego, która prowadziła intensywną agitację wśród Polonii w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Portal podaje, że pojawił się również projekt mający na celu wyszydzanie i publiczne obśmiewanie polityków sprzeciwiających się patologiom w postaci LGBT oraz stosujących "mowę nienawiści".

 

Źródło:  prawy.pl

g
gość
W dniu 21.08.2016 o 01:08, gość napisał:

 Dokładnie,  właśnie stosują takie  metody i wiele innych niszczcych życie, takie sposoby  to u nich normalka , wpisz na przykład do Googla "Operacja Menora i dlaczego nosiła  w POLSCE nazwę żydowskiego świecznika  ? W związku z tym do p. Pawła Grasia, rzecznika rządu z PO, który to rząd chyba kontroluje ABW, p. Tomasz Sommer, redaktor naczelny "Najwyższego Czasu!", skierował następujące pytania: 1) Gdzie w ustawie o ABW istnieją zapisy dotyczące ochrony spraw żydowskich? Jeśli ich nie ma, to czy funkcjonariusze prowadzący operację „Menora” nie złamali prawa? 2) Kto w ABW i na czyje zlecenie wydał rozkaz o przeprowadzeniu operacji „Menora” i czy takie operacje mają być przeprowadzane w przyszłości? Jeśli tak to na jakiej podstawie? 3) Czy prawdą jest, że prowadzący filosemicką operację „Menora” funkcjonariusze dostali za nią nagrody i w jakiej wysokości? 4) Czy ABW wie, że Stanisław Michalkiewicz z uwagi na swoją działalność opozycyjną był regularnie inwigilowany od końca lat 70. minionego wieku i że prowadzenie wobec niego takich praktyk obecnie jest absolutnym skandalem? 5) Czy ABW prowadzi jakieś operacje skierowane w środowiska antypolskie, antyrosyjskie, antyniemieckie czy krytykujące w jakiś sposób jakieś inne narodowości czy tylko interesują ją domniemani „antysemici”? Poczytaj także: INFO: Wyciekła lista zaufanych unioposłów   Georga Sorosa, amerykańskiego spekulanta żydowskiego pochodzenia - podaje niezalezna.pl.  6 unioposłów to zaufani Sorosa !20-08-2016 15:45:00 INFO: Wyciekła lista zaufanych unioposłów p. Jerzego Sorosa, amerykańskiego spekulanta żydowskiego pochodzenia - podaje niezalezna.pl. Na liście deputowanych do PE, którym p. Soros i jego ludzie mogą ufać, jest aż 226 osób (na łącznie nieco ponad 750). Oprócz nazwisk w dokumencie znajdują się dane kontaktowe oraz dopiski. 6 eurodeputowanych z Polski również cieszy się sympatią spekulanta. Są to: Lidia Geringer de Oedenberg (z listy SLD), Andrzej Grzyb (PSL), Danuta Jazłowiecka (PO), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO; była pełnomocnik rządu ds. równego traktowania), Bogusław Liberadzki (SLD) i Róża Thun (PO). INFO: Hakerzy włamali się do komputerów organizacji prowadzonych przez p. Jerzego Sorosa, amerykańskiego spekulanta żydowskiego pochodzenia - podaje prawy.pl.      

 

g
gość
W dniu 26.10.2012 o 21:11, Gość napisał:

Piszesz,że"dostęp do sprzętu w ich domu"-właśnie,tu się kłania temat dawnych służb.Chyba połączenie starego-z nowoczesnym-dawne służby,wchodziły np.do czyjegoś mieszkania,i-zaczynało się od wlania wody do telewizora,zakręcenia śrubokrętem w środku w dvd czy jeszcze w video,uszkodzeniu wszystkiego co się dało ale tak żeby nie zostawić śladów,ciuchy w szafie-ponaciągana np.jedna nogawka o kilka cm.albo rękaw,albo porobione dziury,meble podrapane gwoździami,pocięta tapicerka skórzana na meblach,wszystko spryskane czymś grzybotwórczym(specjalnie hodowali takie coś na pożywce jak pleśń w płynie),papiery przewalone i najważniejsze-ukradzione,i wszystko tak zrobione-że ofiara mogła sobie"iść na skargę"do przysłowiowej d....y.A wiem to wszystko od pana ubeka,który kiedyś opowiadał o tym po sąsiedzku(teraz mieszka sobie w Danii).Ta sprawa tych nękanych ludzi to istne połączenie starego z nowym.

 

Dokładnie stosują takie  stosuja metody i wiele innych niszczacych życie sposoby , to u nich normalka , wpisz na przykład do Googla "Operacja Menora i dlaczego nosiła  w POLSCE nazwę żydowskiego świecznika  ?

 

Poczytaj także:

 

INFO: Wyciekła lista zaufanych unioposłów   Georga Sorosa, amerykańskiego spekulanta żydowskiego pochodzenia - podaje niezalezna.pl.  6 unioposłów to zaufani Sorosa !

20-08-2016 15:45:00

 
 

 

 

P
Programers

To nie haker tylko cracker lub po prostu cyberprzestępca. Media niestety trochę przemianowały określenie haker na jej perioratywne znaczenie. Haker nie włamuje się. Tutaj więcej o tym kim jest i jak zostać hakerem.

 

h
haker

policja sądy kpukatorów czyba grozyc smierca i zabijac nie umia pisac czytac

 

nie znaja adresuw miast ulica.myla sie 

g
gość
Czasem szkoda, wszak to też ludzie -prawda?

p r a w d a . . .
a
acta-sracta
Przecież to wszystko da się zrobić, dzisiejsza informatyzacja. Można to zrobić ze słabej jakości smartfona. A policja niech lepiej przejrzy monitoring z dostępnych hot-spotów bo to nie u sasiadów trzeba szukać tylko w sieci. Napisałbym coś jeszcze, ale mamy ACTĘ

ACTĘ to masz co najwyżej w swojej głowie.
J
Jumanji
Schizofrenia. Tak niestety wyglada rzeczywistość ludzi chorych.

Czasem szkoda, wszak to też ludzie -prawda?
G
Gość

Przecież to wszystko da się zrobić, dzisiejsza informatyzacja. Można to zrobić ze słabej jakości smartfona. A policja niech lepiej przejrzy monitoring z dostępnych hot-spotów bo to nie u sasiadów trzeba szukać tylko w sieci. Napisałbym coś jeszcze, ale mamy ACTĘ

p
pauli22
ciebie spalic darmozjadzie społeczny

ciebie spalic darmozjadzie społeczny
Ale najpierw mu ciulika odciac.
p
pauli22
ciebie spalic darmozjadzie społeczny

ciebie spalic darmozjadzie społeczny
Ale najpierw mu ciulika odciac.
g
galareter
kurcze ta choroba psychiczna to musi byc strasznie męcząca

Schizofrenia. Tak niestety wyglada rzeczywistość ludzi chorych.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3