Hat trick trenera. Astra - Pogoń 5:0 (1:0)

(suw)
Astra - Pogoń 5:0 (1:0) Darzbór - LecH 2:0 (1:0)

Wprawdzie kibice Astry wierzyli w zwycięstwo swojej drużyny nad Pogonią Barlinek w kolejnym meczu czwartoligowym w tym sezonie, ale niewielu było takich, którzy sądzili, że dojdzie do pogromu rywali. Beniaminek rozgrywek wygrał u siebie aż 5:0, a klasycznym hat trickiem w drugiej części spotkania popisał się grający szkoleniowiec zespołu z Ustronia Morskiego, Robert Żolik, który na boisko wszedł po przerwie.
Miejscowi swoją przewagę w pierwszej części spotkania udokumentowali dopiero w 43 minucie, kiedy celnym strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego popisał się Tomasz Dudka. W drugiej części gospodarze od razu ruszyli do ataków i już po dwóch minutach tej części gry po celnym strzale Artura Lenkiewicza było 2:0. Warto podkreślić, że zdobył on tę bramkę po podaniu Roberta Żolika, który później trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Najpierw w 57 minucie po dośrodkowaniu Jacka Chołysa z lewej strony boiska, grający trener Astry po strzale głową pokonał bramkarza Pogoni. Następnie w 65 minucie umieścił piłkę w siatce po indywidualnej akcji. Swój popis skuteczności szkoleniowiec tegorocznego beniaminka rozgrywek zakończył dziesięć minut przed końcem meczu, kiedy trafił do bramki po podaniu Sławomira Konarskiego.
W zespole Astry w bramce zadebiutował w tym spotkaniu w IV lidze 17-letni Łukasz Wójcik.

Wicelider lepszy. Darzbór - LecH 2:0 (1:0)

W czwartoligowych derbach okręgu koszalińskiego rozegranych w środę w Szczecinku, miejscowy Darzbór, który był faworytem spotkania, nie zawiódł oczekiwań swoich sympatyków i pokonał Lecha Czaplinek 2:0 (1:0).
Wicelider rozgrywek ze Szczecinka przystąpił do spotkania z broniącym się przed spadkiem z IV ligi Lechem, bardzo zmobilizowany. Darzbór grając z wiatrem starał się przeprowadzać szybkie ataki, ale większość podań do napastników była niecelna. Natomiast goście grali wyjątkowo defensywnie i próbowali swoich szans w kontratakach. Jednak większość z nich kończyła się na przedpolu gospodarzy. Wreszczie w 36 minucie szczęście uśmiechnęło się do miejscowych. Piłkę w środku pola przejął Łukasz Mikołajewicz i zagrał na prawą stronę do Radosława Bębna, ten pobiegł wzdłuż linii bocznej, ściągając na siebie dwóch obrońców i dokładnie zagrał w pole karne do nadbiegającego Mikołajewicza, który po strzale głową umieścił piłkę w górnym rogu bramki. To poderwało gospodarzy do kolejnych ataków, ale dlasze gole do przerwy nie padły.
W drugiej części spotkania Darzbór był nadal stroną dominującą, przeprowadzając co chwilę groźne akcje. Lech pierwszy groźny strzał oddał w 50 minucie, kiedy silnym uderzeniem z około 25 metrów popisał się Krzysztof Kapuściński. Piłka poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką. Lech najczęściej próbował atakować lewą stroną boiska, ale grający tam z konieczności na boku obrony (w zastępstwie za siedzącego na ławce rezerwowych Sebastiana Sochalskiego) jeszcze młodzieżowiec Michał Brzeziński był obok Dariusza Bartolewskiego bez wątpienia najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy. W 55 minucie rzut rożny wykonywał Łukasz Moroza zagrał dokładnie do Jarosława Adamowicza, który natychmiast uderzył na bramkę gości. W zamieszaniu, które wytworzyło się na polu bramkowym napastnicy Darzboru trzy razy dobijali piłkę i dopiero po strzale Bębna znalazła ona drogę do siatki.
Od tego momentu zespół Lecha tylko sporadycznie zrywał się do ataku i w końcówce zdecydowanie osłabł. Natomiast piłkarze Darzboru grali bardzo ambitnie do końca, starając się podwyższyć rozmiary wygranej. Tuż po zdobyciu gola Adamowicz idealnie zagrał do Bębna, który znalazł się sam na sam z Promiukiem. Jednak jego strzał był sygnalizowany i bramkarz gości nie miał problemu z obroną. W końcówce spotkania Adamiowicz mógł dwukrotnie podwyższyć wynik ale strzelał niecelnie, będąc w sytuacjach sam na sam.

Wyniki 28. kolejki:

Rega/Merida Trzebiatów - Arkonia Szczecin 2:0 (1:0), Sokół Pyrzyce - Darłovia Darłowo 2:0 (0:0), Mirstal Mirosławiec - Osadnik Myślibórz 1:2 (0:1), Pomorzanin Nowogard - Wybrzeże Rewalskie 0:3 (0:1), Astra Ustronie Morskie - Pogoń Barlinek 5:0 (1:0), Piast Choszczno - Ina Goleniów 3:2 (0:0), Pogoń II Szczecin - Victoria 95 Przecław 5:1 (3:1), KP Police - Odra Chojna 2:3 (2:1), Darzbór Szczecinek - Lech Czaplinek 2:0 (1:0).