0 1 połowa

Union Berlin

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Hertha rozgromiła Union 4:0. Mecz nie wyszedł obu Polakom w zespołach. Rafał Gikiewicz wraca do domu po czwartej, natomiast rywale Krzysztofa Piątka w ofensywie pokonali bramkarza, co oznacza, że szybko nie zobaczymy go w pierwszym składzie.

• Wyniki Herthy po przerwie: 3:0 Hoffenheim 4:0 Union Berlin

To musi robić wrażenie.

• Gospodarze cofnęli się na własną połowę i obserwują, co do zaoferowania mają rywale. Piłkarze Unionu rozgrywają futbolówkę między sobą, ale są już pozbawieni nadziei.

• Maier w miejsce Skjelbreda

• Kolejne już dośrodkowanie Herthy i znów zakończyło się ono golem. Boyata wpisuje się na listę strzelców.

• GOOOOL! UNION NA ŁOPATKACH! DEDRYK BOYATA!

• I kolejna zmiana w ofensywie. Dilrosun zmienił Lukebakio.

• Krzysztof Piątek wchodzi na gotowe. Zmienił Ibisevicia na kwadrans przed końcem spotkania.

• Felix Kroos czwartym zmiennikiem Unionu na placu. Robert Andrich kończy występ na dziś.

• Grujić ukarany kartką.

• Mittlestadt zastępuje Plattenhardta.

• Malli w miejsce Bueltera.

• Ryerson w miejsce Reichela.

• To jest już deklasacja. Cunha znów spróbował zza pola karnego i tym razem wpadło tak, że Gikiewicz nie miał żadnych szans.

• GOOOOOOL! MATHEUS CUNHA!

• Cunha oddał strzał z dystansu, ale minimalnie obok bramki.

• Ujah w miejsce Ingvartsena.

• Drugi cios Herthy w zaledwie dwie minuty! Lukebakio wyszedł sam na sam z Gikiewiczem i polski bramkarz był już bezradny.

• GOOOOOOL! LUKEBAKIO WYPROWADZA DRUGI CIOS!

• Kapitalne dośrodkowanie w pole karne i rywal Krzysztofa Piątka pokonuje Gikiewicza.

• GOOOOOOL! VEDAD IBISEVIĆ!

• Lukebakio uderzył w Gikiewicza, ale wcześniej był na spalonym.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kartka dla Lukebakio za faul w miejscu, z którego uderzał Andrich.

• Pierwsza groźna akcja Unionu! Andrich uderzał z rzutu wolnego, ale minimalnie się pomylił.

• Świetnie znów Gikiewicz! Polski bramkarz obronił intuicyjny strzał Cunhy, parując piłkę za linię końcową.

• Teraz moment spokojnej gry, ale Hertha wciąż dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Plattenhardt niecelnie dośrodkował.

• Ibisević ostro potraktował rywala w środku pola, ale nie obejrzał kartki.

• Cunha znalazł się na skraju pola karnego, zdecydował się na strzał, ale prosto w Gikiewicza.

• Dośrodkowanie w pole karne Jarsteina, ale ten pewnie wyłapał futbolówkę.

• Gikiewicz ratuje Union przed stratą gola! Znakomicie wyszedł do prostopadłego zagrania, zmusił Lukebakio do szybkiego strzału i obronił uderzenie z bliska.

• Buelter wyskoczył najwyżej w walce o piłkę, oddał strzał, ale nie trafił w bramkę

• Parensen popełnia faul taktyczny i dostaje kartkę.

• Union wyraźnie nastawiony na kontrę. Problem gości to zamknięcie na własnej połowie. Chyba nie wyszli jeszcze z żadnym atakiem na bramkę rywali.

• Darida nie opanował piłki ze skrzydła i okazja bramkowa zakończyła się niepowodzeniem.

• Zaczynamy spotkanie!

• Piłkarze wyszli już na murawę.

• Choć Hertha i Union pochodzą z jednego miasta, ich rywalizacja nie jest wcale tak zacięta. W ciągu ostatnich 10 lat drużyny zagrały ze sobą tylko pięć spotkań, z czego aż cztery w 2. Bundeslidze. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1, w rewanżu Union wygrał na wyjeździe 2:1. W następnym sezonie Hertha zrewanżowała się tym samym wynikiem, a w drugim spotkaniu również był remis, lecz 2:2.

• Obecnie oba zespoły są mniej więcej w tym samym miejscu. Nadchodzący mecz będzie pojedynkiem sąsiadów w tabeli. Hertha podejmie Union z 11. miejsca i 31 punktami na koncie. Goście zajmują natomiast 12. miejsce i mają na koncie o punkt mniej od przeciwnika.

• Powody do niezadowolenia ma również Rafał Gikiewicz, którego Union przegrał z Bayernem 0:2. Bramkarz nie obronił rzutu karnego strzelanego przez Roberta Lewandowskiego.

• W minionej kolejce Hertha wygrała na wyjeździe z Hoffenheim 3:0. Niestety, niewiele zagrał w tym spotkaniu Krzysztof Piątek, który przegrał rywalizację w składzie z Vedadem Ibiseviciem. Polak przebywał na placu tylko 11 minut.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Hertha Berlin - Union Berlin!