Hit po dramatycznym meczu awansował do I ligi

(res)
W dramatycznych okolicznościach Eko Energy Hit awansował do I ligi centralnej.
W dramatycznych okolicznościach Eko Energy Hit awansował do I ligi centralnej. Krzysztof Piotrowski
W dramatycznych okolicznościach Eko Energy Hit awansował do I ligi centralnej. W decydującym meczu musiał wygrać z JAS FBG Sosnowiec pięcioma punktami. I wygrał po dogrywce 63:58.

O awansie w trakcie turnieju finałowego w Kobylnicy decydowało ostatnie spotkanie gospodyń z JAS FBG Sosnowiec. Tylko wygrana, co najmniej pięcioma punktami, dawała zwycięstwo. Wtedy trzy zespoły miałyby po dwa zwycięstwa i tzw. mała tabelka dawała awans gospodyniom. W końcówce regulaminowego czasu gry Luiza Staciwa z Hitu już po ostatniej syrenie miała dwa wolne. Był remis 55:55. Taktycznie nie trafiła dwukrotnie do kosza.

Dzięki temu doszło do dogrywki. Tam była szansa zdobyć wymaganą przewagę. Zawodniczki obu zespołów były już zmęczone trzydniową walką i dodatkowym graniem, poza regulaminowym czasem. Hit jednak wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i zdołał w ostatnich dwóch minutach wypracować potrzebne pięć punktów przewagi. Decydujące punkty z osobistych na sześć sekund przed końcem zdobyła Monika Królik. Ona uznana została MVP całej imprezy.

- Wszystkie mecze w całym turnieju były niezwykle wyrównane. Dramaturgia była olbrzymia. Dwie, trzy akcje decydowały o wyniku. Cieszę się, że udało nam się awansować - komentował Robert Pietraś, szkoleniowiec Eko Energy Hitu.

W pierwszym spotkaniu Hit przegrał z Artego II Bydgoszcz, chociaż jeszcze w 37. min, po punktach Płaczkiewicz, prowadził 61:56. Jednak ostatnie dwie minuty należały do gości. Wpływ na to miał przekroczony limit 4 fauli, strata Jagodzińskiej i niecelne rzuty liderek Hitu.
W drugim meczu ze Ślęzą, najważniejsza okazała się II kwarta. Gospodynie zdobyły w niej aż 31 punktów. W pozostałych trzech Hit zdobył tylko 39 pkt i, mimo że w
końcówce musiał odrabiać straty, wygrał.

Eko Energy Hit Kobylnica - Artego II Bydgoszcz 62:69 (16:13, 15:18, 19:16, 12:22), Eko Energy Hit - Ślęza 70:68 (13:15, 31:13, 13:23, 13:17), Eko Energy Hit - JAS FBG 63:58 (14:17, 20:18, 10:15, 11:5, 8:3).

Hit: Klimowska 12 (3), 14 (3); Jagodziń­ska 13 (2), 14 (3); W. Królik 0, -; Płaczkiewicz 5 (1), 8, 10; Staciwa 2, 8, 11 (1); Hrywna 2, 1, 2; Klomfas 2, 0, 3 (1); Baryło 8, 4, -; M. Królik 2, 1, 12; Jóźwiak 2, 15, 7 (1); Niezgoda 14, 5, 10.

W innych meczach:
Ślęza Wrocław - JAS FBG Sosnowiec 72:79, Jas FBG - Artego II 64:63, Artego II - Ślęza 91:78.,

Kolejność: 1. Artego II, 2. Eko Energy Hit, 3. JAS FBG, 4. Ślęza.