home.pl, szczecińska firma hostingowa prawdopodobnie zmieni znowu właściciela. Teraz pakiet większościowy posiada funusz Value4Capital.

Informację o planach sprzedaży podał Puls Biznesu. Fundusz zamierza o dwa lata wcześniej sprzedać swoje udziały, niż deklarował przy ich nabyciu.

Okazuje się, że home.pl zaprzecza opiniom, iż rynek hostingowy tkwi w stagnacji i nie rozwija się. Szczecińska spółka w okresie trzech lat zwiększyła swoją wartość w stopniu niebywałym.

Jak dowiadujemy się z PB, chodzi o wzrost ze 100-200 mln do pół miliarda złotych.

Choć te liczby zadniem niektórych analityków mogą być trochę przesadzone. W każdym razie w 2014 roku spółka odnotował przychody na poziomie 100 mln zł i zysk przed odliczeniem podatków, odsetek, amortyzacji - na poziomie 37 mln zł. W ub.r. home.pl wchłonął AZ.pl, jednego z większych konkurentów, nabywając decydujący pakiet  spółki.

Skąd pomysł sprzedaży firmy? Decydujące znacznie ma mieć spore zainteresowani szczecińską firmą. Dodajmy, że w ub.r. w medialnych wypowiedziach Marcin Kuśmierz, prezes home.pl zapewniał, że sprzedaż nie wpłynie na działalność operacyjną i rozwój spółki.

- Będzie rozwijać się i zwiększać zatrudnienie - mówił.